02 MART 2021 SALI

Anlaşılacağız!..

3 Mayıs 2020 Pazar 07:35
ZOR dönemlerden geçiyoruz. Ak ile karanın belli olduğu, sapla samanın ayrışmasının önem kazandığı dönemdeyiz.
Her yiğidin yoğurt yemesinde tarzı belli zamanlarda sadece o yiğidi ilgilendirirken, bu gibi zamanlarda hemen herkesi, hatta  herkesin herkesle ilgilendiği görülür. 
Hemen herkes bir vaka raportörü gibi kayıtçıdır. Kim, neyi, nasıl yapmış, ilgilenir. En azından gelecek rahatlamada bunları hatırlayarak, kimin kime, nasıl baktığı, nasıl ve ne amaçla nerelerde ne derece yaklaştığı, nasıl görüntü çizdiği ortaya çıkarılır. 
Herkesin olan bitenin birde sonra olduğunu hesaba katması gerekmektedir.
Dediğim gibi ülkemiz, dünya ile birlikte bir pandemi ile berbat bir virus salgını ile uğraşmak zorunda olduğunu gördük.
Kamu hizmeti verenlerin en fazla bu salgından etkilendiklerini de yaşayarak gör dük. Bir çokları, sadece evde kapalı kalmanın rahatrsızlığını sorun yaparken, birileri salgından etkilenmesin diye kendi canını dahi hiçe sayarak alınan önlemin gereğini gözünü kırpmadan yapıyor.
Bu uğurda canından olanları rahmet minnet ve şükranla anıyor bu şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. 
Bu sözünü ettiğim bulaştan etkilenmiş yurttaşlarımızı tedavi etmek için çoluğundan çocuğundan ayrı kalmayı göze alıp, bulaştan ilk etkilenen olma riskine aldırma dan sadece insani görev bilerek hizmetini vermek için canından olan sağlıkçılarımız gibi başkaları da var. 
Bunların yanında ve onlar için sabahtan gece yarılarına dek sessiz, her zaman görüldükleri için varlıkları pek farkedilmeyen bir de toplu taşımacılar var. 
Onları da görüyoruz. 
Bütün bu başta sağlıkçı dostlarımıza, kentiçi toplu taşıma hizmeti veren esnafımıza kahraman gözüyle bakıyoruz. 
Bu kahramanlar acılı. Aktif görevlerini bazı önlem önceliklerine alınmamaları yüzünden yapamama tedirginliğini yaşıyorlar. Devletten hiç değilse algı döneminde hizmet verecek destekle görev yapmaları isteniyor. Devletin zor gününde yanında yer alan özel halk otobüsçüleri siyaset ayrımından uzak insan olmanın huşusu içinde esnaflığın gerektirdiği anlayışla hizmet için bu taleplerini dile getiriyor.
Bu bir gün anlaşılacak, biliyorum...