29 MAYIS 2020 CUMA

Gereken yapılmalı!

12 Nisan 2019 Cuma 19:26
ZAMAN herkes için kıymetli. Bu yüzden onu doğru kullanmak lazım. İşlerin yürümesi için hizmetin beklenildiği gibi ifası için zamanında yapılmalı her şey. 
Bunu sağlatacak olan şey ise iyi ve doğru bir planlama elbette. Bu yüzden hesap kitap yapmadan bir de iyi plan program olmadan hiçbir iş yapılamaz.
İşletmecilikte hele halkın toplu taşıma araçlarıyla taşınarak hizmetinin kesintisiz görmek zorunda olan özel halk otobüs iş letmeciliğinde bunun gerekliliği tartışmasız doğrudur. Bunların yanında bir de imkanların doğru oluşturulması için bunu sağlayacak olan hemen herşeyinde ilk önceliği olan çalışmaları sürekli kılacak yada doğrulatıp işlerliğinde etkili olacak, bir de işin finansal boyutları var.
Belediye denetiminde hizmet veren özel halk otobüsçüleri, yardımcı unsura indirgenmiş bir işletmecilikle bugüne ka dar hizmeti kesintisiz sürdürdü. 
Bunu önce elindeki kaynakları kullanarak yaptı. Ardından belediyelere durumunu anlatarak zaruretin karşılatılması yolunu açtırarak yaptı ama asla işletmeciliğin gereğini gerektiği gibi yapacak bir esaslı girişimde bulunmadı. Çünkü, belediye adına onu da kamu hizmetini kaynak bularak yapan kamu otoritesi gördü. Destek vererek yola devam etti.
Lakin sınırsız yolcu memnuniyetine döndürülen bir anlayışa, bir de ücretsiz taşımaya 65 yaş ve üzerleri eklenince kantarın topuzunun ayarı bozuldu. Bu noktada çabalarla devlet katında mağduriyetimizi dillendirdik bugün geçici de olsa bir soluklandırılışların yolunu açtık. Şimdi duru mumuzu beklentilerimizle anlatarak ricali doğruyu gösterip onu oraya sevketmektir.
Bunun için ilk işimiz gerekliliği, elzem noktaları bilinen işletmeciliği, bizim de ortaya koyarak, kurum olma gerekliliğini kavdığımızı ortaya koymak. Bunun gereğini yapmak, bunda ısrarcı olmaktır. 
Böyle yaparsak idare de bunun böyle olduğunu zaten bildiğinden bize dönük anlayışlı olacak ve bazı gerekenleri gerektiği zamanı da ileteceğimizden o zaman içinde karşılayacaktır.
Dediğim gibi zaman önemli... 
Plan önemli... Programla iş görev tanımlaması önemli... Bu yüzden bizim de bu önemin gereğini yapmamız önemli...