15 EYLÜL 2019 PAZAR

Karayormuk...

17 Mayıs 2019 Cuma 19:44
onur@kenticitoplutasima.com.tr
KALİTELİ ve bilinçli otobüs şoförü istihdam etme yolunda önemli mesafe kaydeden bazı üniversitelerdeki “Otobüs Kaptanlığı Bölümü”nün mektepli kadrolar yaratmadaki yetersizliği hepimizin ka- bul ettiği bir gerçektir. Nasıl olduysa bir kere açılma fırsatını yakalayan bu bölümlerin varlığını gelişerek sürdürmesi ne yazık ki var olan bu sistem nedeniyle çok fazla umut vermemektedir.
Bu birimlerden olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksek Okulu bünyesindeki bölüm de aynı durumdadır.
Yıllar öncesine dayanan bir mücadele ile kamuoyu nezdinde karşılık bulan, sektör bazında da eğitimli kaptanlar özlemine neden olan girişimde gerçek anlamda çok  büyük emeği olan Dr. Kemal Karayormuk- ’un bu zincirden koparıldığını geçen hafta üzülerek öğrendim.
Başarı ve emek hiçbir zaman karşılık- sız kalmamaktadır.
Önce, Yüksek Okul Müdürlüğü’ne yapılan atama, ardından da Otobüs Kaptanlığı Bölüm Başkanlığı’ndan ayrılma telkini sonucunda, Kemal Karayormuk İdari Bilimler Fakültesi’nde akademik eğitim göreviyle baş başa bırakılmıştır.
Kaptanlar Kulübü etkinliği ile mevcut otobüs şoförlüğü yapan kaptanların moti- vasyonunu artıran, sektör konularının kısa panellerle gündeme gelmesini sağlayan, sektör duayenlerini hatırlayan bu girişim sona mı erecektir?
Bunu şimdilik kestiremiyoruz.
Bürokraside olduğu gibi akademik kariyerde de aktif yaklaşım arzulanmamaktadır. Çoğu zaman Sayın Karayormuk’a “Bu işlerde para yok ama itibar var” diye takılırdım.
Sevgili Kemal Karayormuk bu sektörde unvanlar değişse de her zaman senin itibarın daim olacaktır.
Arkadaşlarınla birlikte yarattığın atmosfer ve tablo, otobüs şoförlerine değer verme gerekliliği her zaman takdirle karşılanacaktır.
Birlikte çalışmaktan, düşünmekten, etkinlikte bulunmaktan keyif aldık.
Bunlar hep güzel şeyler olarak yaşam boyunca anılacaktır. Gelecekte de başarılı olacağına inanıyoruz.
Yolun açık olsun...