18 TEMMUZ 2019 PERŞEMBE

Bize ne oluyor!..

28 Aralık 2018 Cuma 18:13
info@kenticitoplutasima.com.tr
İSTANBUL’da güzel bir etkinliğe davetliydik. Bir panel için geldik. Bu ara yitirdiğimiz kadim dost, bulunmaz insan, merhum Kadife Dayı’mızı da güzel bir jestle organizasyonu düzenleyen arkadaşlarımız tarafından programlarına konularak anmamız sağlandı. 
Kutluyorum... 
Ahde vefa önemli. bir adım atana, bize yaklaşma inceliğini gösterene, atabildiğimiz kadar adımla karşılık vererek yaklaşmak, bizim ulus olarak şanımızdandır. 
Damarlarımızda bu anlayışı taşıyan genlerimiz, her koşulda iyi olana yaklaşmak güzel olanı, güzellik yapanı unutmamak üzerine kuruludur. bunun böyle olması ve yapılması temel düstürümüzdur aslında. böyle de olması gerekiyor. 
Ben merhum Kadife Dayı’yı hep sektörel birliğe katkısıyla en azından yüreklendirici bu gazetedeki yazılarıyla tanıyorum.
Birarada olduğumuz zaman bu yönde kendi üslubu ile “Lamı-cimi yok bir olmalısınız kardeşim. İlla başka dille mi söyleyeyim!” çıkışına birazda üslubunu kul lansın beklentisi içinde, ama  gevşekçe, hep birlikte “Aman haa... Anladık Kadife dayı” çıkışımızla sohpetlerimizi hatırlarım.
Bir de; “Bu şevket yokmu. Dilimi bozuyor!.. Ben veriştiriyorum. O  hafifletiyor. Oğlum, lafı doğrudan söylemek la zım ki anlamayanlar anlasın! diyorum dinletemiyorum. durduk yere iş çıkarma demesinde herhal  birşey olmalı. Ondan ses etmiyorum”  demesini unutmuyorum.
  Mekanı cennet olsun. Nur içinde yatsın. Özel halk Otobüsçülerinin yer aldığı panele ilgi konusunda salondaki vaziyet beni üzdü. Ever soğuk yağmur vardı. Ama, diğer tarafta da... Sanırım bazı şeyleri iyi düşünmek lazım. 
Hatta herkes kendi cürmü ve bulunduğu yer ve mekanı, anlayışı çerçevesinde yaşar. Ama “birvarmış, bir yokmuşluğu da düşünerek” silkinmeli. Yaptıklarını skalasında hesaba çekmeli...
Bizim üzülmemiz beklentimizdendir. yoksa bir şekilde herşey, herkes süresini doldurur yapacaklarını yapıp, eninde sonunda görevini bitirip gider gideceği yere... Akla, geride herkesin anacağı o hoş saada geldiğinden söz ederiz. Böyle bakarız... 
Mekanın cennet olsun. Seni unutmayacağız Kadife Dayı...