24 NİSAN 2019 ÇARŞAMBA

Nihayet oldu...

14 Eylül 2018 Cuma 21:46
mehmettekin@kenticitoplutasima.com.tr
NİHAYET olumlu adım atıldı. Meclis kararıyla biniş başı desteği aldık. Bir başlangıç olarak önemli bu adımı İBB yazı- yı yazdığımda atmıştı. 
Teşekkür ediyorum. Esnafım adına beklenti içinde sıkıntılara karşı nihayet oh dedirtilen nefes aldıran dahli olan herkese teşekkür ediyorum... 
Bir kere artık kamu ile özel kesim birbirini ötekileştirmekten bir adım daha uzaklaştı. Bir adım daha yakınlaşarak geleceği birlikte kurmanın yolunda bir aymazlığın daha üstesinden geldik. kamu da sanırım bire olmamız gerektiğini anladı. 
Dediğimiz noktaya gelindi...
Neydi dediğimiz? 
Bu ara dostlar, sakın pay çıkarıp bunu  övünç meselesi yapmak istediğim gibi bir düşüncem olduğunu düşünmeyin. Düşün meyin çünkü bu işte hepimizin aynı oran dahili payı var. Birimiz değil hepimiz birlik te yol aldık. Bu yüzden her yönetici benze ri duygularla sevincini belli edecektir eline kalemi eline alınca. Ben de şimdi bunu yapıyorum. Dediğim nokta kamu ile ortak aklı kullanmak için gerekli desteğin mutlak verilmesiydi.  Böyle ancak yol alacağımızı anlatmaktı. Bunun anlaşılıp hizmetin ancak soluk aldırılmamız halinde istenene göre verileceğini bilinmesiydi.
Bugün İBB kararıyla yapılan, işte yapıl malı dediğimizin yapılmış olunmasıdır. Biz de buna teşekkür ediyoruz. Olması gerekenin olması gerektiğinde kamu özel herkesin rahat soluk alacağı artık görüldü. Böylelikle hem gidişatı çok daha iyi noktaya getireceğiz, hem özel halk otobüsçüle ri olarak geleceğin toplu taşıma sisteminde öncü olmayı inşallah sürdüreceğiz. 
Dediğimiz, istediğimiz destek yapılmasıydı. Bu yapıldıktan sonra bizden yeni lik istenmesiydi. Bu yüzden biniş başı desteğin verilmesi esnaf açısından ciddi bir soluk alma demektir. Bu da bugüne dek yaşanan olumsuzlukları bitirecek sonuç getirecektir. Neticede, bize soluk aldırıldığı sürece kazandırılarak öz sermayemizi geri aldığımız sürece yeniliği yapabiliriz.
Bizden istenmesini bunun en zor zamanda bile yapılmasını tercih edilen olmamıza bağlarken bugüne ulaşacağımızı umuyorduk da... Bu yüzden dayanıp bekledik... Nice güzelliklere diyerek, sonucu hepimize hayırlı olsun diyorum.