20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ

Muassır medeniyet kapısı...

3 Kasım 2018 Cumartesi 00:27
halil@kenticitoplutasima.com.tr
GÖĞSÜMÜZ kabardı. Uzun zamandan beri tarih sahnesinde “Dönem başlatma” özelliğimizi galiba unuttuk derken, onca hengamenin arasında hem de 42 aylık kısa bir zaman içinde tarihe, bir dönüşümle bir daha adımızı yazdırdık.
“İstanbul Havaalanı” benim gözümde böylesine çok önemli bir değişimin ülke açısından fark- lılığını ortaya koydu.
Bir önemi de yeni düzen dedikleri yapısal değişimdeki enteg re yapılanmanın yeni teknolojiyle isimlendirilme hadisesinde de yer almamız.
Evet, orayı da yılların İngilizler’e göre Ortadoğusu’nu şimdi merkez haline getirdik.
Türkiye yılların Orta Doğu- sunu kaydırdı ve merkez konumuna getiren oldu. Bu açıdan da gurur verici gelişme.
Sebep olanlara düşünenlere yürekten teşekkür ediyoruz. 
Artık gelişimde biz de varız. 
Bizim de söyleyeceklerimiz var. bu noktada devletin hareketlendirici desteğinin artması bir çok yeniliklere kapı açacak, bir çok gelişmelere hız kazandırarak nefes alışımızı kolaylaştıracak gelişmelerin sorunsuz geli- şim için yol açıcılığını daha sık göreceğiz.
Teknolojiye ayak uyduranların önünde gelişmekte olan ülke olmaktan gelişmiş ülke konumuyla soluklanmak az buz iş de- ğil. Gerçi biz daima imkânsız denilen yerden çıkan olduk.
Olamaz denileni oldurtan diye anıldık. Birçokları bu yüzden bize “Çılgın” dedi.
Bu gelişme ile artık profesyonel ligde yer alacağız. Toplu taşıma sistemlerimize bir çekidüzen vermemiz şart. Bence tam bu noktada devlet ile özel taşımacıların hepsinin birlikte bir çalıştay mı denir, adına bilenler ve bilirim diyen koysun.
O yapılmalı!..
En kısa zamanda bir toplantı yaparak geleceğin işletmeciliğini masaya yatıralım. İlmi gerekçelerle gelişmelerin işletmecilikte gerekenlere dayalı destekli ve yüklenicilikle bir sistem yenilenmesine gidelim.
Burada herkes elini değil göv- delerini taşın altına koyarak yol alsın. Bu memleketi daha da gelişimi için hızla kalkındıralım. 
Ben özel halk otobüsçülerinin bu hamleyi TÖHOB ile başlattığını gördüm. Şimdi gördüğü- mü birlikte bir kademe daha yukarı taşıyıp bu kez devletle belediyelerle birlikte üçlü bir bakış ve toplanışla yol alalım.
Sistemimizi örnek alınacak biçime getirelim.
Kazancı da kaybı da güç ve etkinlik oranında paylaşmayı bi- len millet olarak bu işi de yaparız evelAllah!.. İstanbul Havaalanı muassır medeniyet hedefimizin giriş kapısı olsun...