18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ

Artık karmaşa bitmeli...

11 Mayıs 2018 Cuma 23:04
halil@kenticitoplutasima.com.tr
AKLIMIZI başımıza toplamamız gerekiyor desem her kes alınacak ama yapılanlara bakınca kimsenin onu kullanmadığı, ya da kullanma yerine his- leriyle hareket ettiği de ortada.
Hemen herkes bu işte parsa toplamak isteyenler elbet, sadece kendi çıkarına isteklere uyduğu ayan beyan ortada.
Bunu nereden mi çıkarıyorum? Nereden olacak herkes bir şeyler yapma adına bize bir çö- züm üretecek davranışa gidilmesini engelliyor da ondan.
Bazı illerde alınan sonuçların esnafa uzantılarına bakın ne dediğimi anlarsınız. Şimdi beraber nefes alıp öyle nefeslenme ile doğru yolunu bulma zamanı.
Önce kararlı bir beraber ve elbirliği içinde durumu gelişmeleri doğru görenler olacağız ki dikkate alınalım.
Demek istemem ama bu kepazeliğe varan dağınıklığı ve kimin kime hizmet için sahada yer aldığı komi görüntüsüne ar- tık son verilmeli. Bakın 40 gün kalmış diyeceğimizi diyebileceğimiz rahatlığın bitmesine “ben, ben” demekten diyemeyenlerden görünüyoruz hala!..
Emin olun ortalıkta dolaşan- lara gülüyorlar. Kaale bile almıyorlar. Her yerde “kanundan düzenden, bize kanuni düzenleme yapılmalı” diyenden geçilmiyor ama herkesin dediği hala ceviz kabuğunu doldurmuyor. 
Bu camiada Allah için özel halk otobüsçüsü için esnaf için bir kere bile olsa susup birlikte olacak kimseler yok mu?
Çıkmaza mı?
Ey ikbal peşinde görünenler ey bu esnafı gereksiz asılsız ve olmayacak duaya amin dedirtmek isteyenler. Sizde şunu bilin, bozgunu sağlamak kolay olur ama bunun altında siz dahil hepiniz ezilirsiniz. Bu yüzden memleketin dirlik birlik ve istikrara ihtiyaç duyduğu bugünde, gelin ula- şımcılar olarak, sakince sadece gelir-gider dengesi adına bunun la da kazanç açıklığı ile daha iyi hizmetle yolcumuzun memnuniyetini arttırma imkanına eriştirilme adına bu yolda yapılan- ları tek tek seçelim “sen ben, o bu, şu” demeden seçelim.
Bakın 10 senedir TÖHOB var. Beğenmeyip çamur atanlara rağmen devletin sektörünün tek çatı örgütü saydığı hala konuştuğu ve bizleri başbakanla bakanlarla devlet ricali ile buluştur- du. KDV de yüzde 1 noktasına, vergide de   aynı oranda vergilen dirme gibi özel bir duruma ka- dar meseleyi taşımadı mı? 
Yine de içindekilere ters bakanı varsa, onlara diyorum ki “İş te size imkân önümüzdeki ge- nel kurulda hodri meydan de- yin ve seçtirin kendinizi” yeter ki adam gibi, tek çatıda ortak anlayışla çabalara devam edilsin. Yoksa, işimiz çok zor!..