08 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA

Fuar...

16 Mart 2020 Pazartesi 19:22
BUSWORLD Uluslararası Fuarı geçtiğimiz hafta içinde 5 ve 7 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. Düzenlenen fuara Özel Halk Otobüsleri sektörünü temsilen TÖHOB olarak stant açarak katıldık. 3 gün boyunca TÖHOB standı yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi. Yapılan ziyaretler aslında Özel Halk otobüslerine olan ilgiyi göstermekteydi. TÖHOB olarak sektörle ilgili sunumlar, oturumlar gerçekleştirdik.
Bu yıl ki fuara araç ve yedek parça üretici firmaların katılımları oldukça yüksekti ve dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçi oldu. Ancak, kentiçi toplu taşıma otobüsü üretici firmalarından bir ikisi dışında katılanın olmaması tek olumsuz yönüydü. Sanırım otobüs üretici firma- larının sayısındaki düşüşün nedeni pazarın daralması ve ekonomik sıkıntılardı. İnşallah bundan sonraki yıllarda yapılacak fuara bütün firmalar katılarak yeni ürünlerini sergileyerek fuara zenginlik katacaklardır. Fuarda, TÖHOB standını ziyaret edenlerin ülkemizdeki Özel Halk Otobü- sü işletmeciliği ile ilgili soru sormaları ve bilgi almaları çok önemliydi. Bu durum sektörün önümüzdeki yıllarda daha fazla gelişeceğini vu büyüyeceğini göstermektedir. BUSWORLD Fuarı’nda stant açan TÖHOB Yönetimi’ne ve ilgi gösteren Özel Halk Otobüsü İşletmecisi meslektaşlarımı- za ve ÖHO Kuruluşları yöneticilerine teşekkür ediyorum.
İETT nezdinde yürütülen “Yeni Otobüs Sistemi” çalışmaları da diğer taraftan hızlı bir şekilde sürmektedir. Bu kapsam- da, Genel Sekreterim Yavuz Erkut Bey’in katılımı ile İBB nezdinde bir toplantı yaptık. Toplantıya Esnaf Odası ve ÖHO şirket lerinin Yönetim Kurulu Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri ile katılım sağladık.
Toplantıda yapılan çalışmaların son durumu hakkında Sayın Genel Sekreterimize bilgi verildi. Bu toplantıda da esnafı- mızın hassasiyetlerini Genel Müdürümü ze bir defa daha ifade ettik.
Esnafımızın ikna edilmesi noktasında yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde anlattık. Sözleşme öncesinde kalan pürüzlerinde çözülerek herkesi mutlu edecek bir hayırlı neticeye varılacağını umut ediyor ve diliyorum.
Herkese hayırlı haftalar diliyorum.