18 NİSAN 2019 PERŞEMBE

Yeni dönem...

12 Ekim 2018 Cuma 21:48
GEÇTİĞİMİZ hafta, Kaptanlar Kulübü’nün düzenlediği Ulaştırma Platformu etkinliğe katıldık.
Değerli hocalarımız Sayın Kemal Karayomruk ve Sayın Ekrem Özcan’ın koordinatörlüğünde 4 yıldır devam ediyor ve de ulaşım sektörünün tüm yöneticilerini bir araya getiriyor. Yeni gelişmeler ve çalışmalar hakkında bilgilerimiz tazeleniyor.
Bu son etkinlikte, elektrikli ve otonom araçlarla ilgili bir panel ile başlayan Kaptanlar Kulübü, jürinin seçtiği “Ayın En İyi Kaptanları”na ödüllerini verdi.
Yine her yıl sektöre faal olarak hizmet edenlerden seçilen kişilere “Sektör Üstün Hizmet Ödülü” veriliyor.
Bu yıl bu ödülü İBB Genel Sekreteri Sayın Dr. Hayri Baraçlı’ya verildi.
Sayın hocamıza ödülünu Özel Halk Otobüsleri’nin şirket başkanları olarak biz- ler verdik. Ayrıca, Sayın Baraçlı’nın hem İBB, hem İETT için yaptığı çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bu ödülü sonuna kadar hak eden bir yöneticimiz.
Sayın Baraçlı’nın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde oluşturduğu politika kurullarına atana isimlerde de yer alması bizleri iadesiyle ihya etti. Çok önemli bir görev, İstanbul Esnaf Odası Başkanı olarak kendisine çalışmalarında başarılar dilerim.
Yeni Cuhurbaşkanlığı sisteminde yerel yönetimlerde olacak değişiklikler, masaya yatırılacak konularla ilgili konuşulacak ve de uygulamaya konulacak İstanbul toplu taşımacılığını bilen, yöneten kişinin orada olaması bizler için bir şans olacak.
Bizler, tüm gelişmelere bağlı Özel Halk Otobüsleri İşletmecileri olarak yeni dönemde nasıl yapılanacağız, geleceği nasıl okuyacağız, neler yapmamız gerekiyor, bunları masaya yatırmamız lazım?
Günü birlik sorunlarımızın yanında 3 yıllık, 5 yıllık plan ve programlar yapmamız lazım. Özel Halk Otobüsleri İşletmecileri olarak, bizi yönetenlere belirlediği- miz hedefleri sunmak, taleplerimizle gün geçmeden, geç kalmadan onlarla biraraya gelerek sonuç olmamız gerekir.
Özel Halk Otobüsleri İşletmecileri olarak, hepimizin taşın altına elini koyması, ortak beklentilerimizi belirleyip, hareket etmemiz gerekmektedir.
Saygılarımla...