22 MART 2019 CUMA

Birliktelik...

12 Haziran 2018 Salı 02:43
İSTANBUL ve ülkemizdeki bir kısım illere ait Özel Halk Otobüsü kuruluşları olarak, 01 Haziran 2018 tarihinde Yenikapı Sosyal Tesisler’de düzenlediğimiz iftar sofrasında, hep birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Re- cep Tayyip Erdoğan’ı ağırladık. Düzenlenen programa katılımın yüksek olmasının yanında ülkemizin dört bir yanından gelen Özel Halk Otobüsü kuruluşlarının birlikteliği, samimiyeti ve dostluğu çok anlamlıydı. İnşallah bundan sonra da benzer geniş katılımlı toplantıları sektör olarak aramızda ve- ya davetlilerle birlikte yapmamızda fayda var.
Bu birlik ve beraberliğin çoğalarak devamı için Kuruluşları yönetenler olarak bizlere çok büyük görevler düşmektedir. Artık o yaptı, ben yaptım müzmin hastalığından kurtulmamız lazımdır.
Sektör olarak çok önemli ve büyük sorunlarımız var ve bunların altından kalkabilmek için sektörü çok iyi ve yardımlaşarak yönetmemiz lazımdır. 
Oydu, buydu gibi bize hiç yakışmayan küçük şeylerle uğraşmaktan, kırgınlıkları ve dargınlıkları büyütecek tavır ve hareketlerden kaçınmamız gerekmektedir.
Katılan ya da katılamayan birçok ÖHO kuruluşunun bu programın gerçekleşmesinde, KDV ile ücretsiz taşıma desteğinin artırılması konusunda yapılan çalışmalarda emeği ve katkısı var.
Bunu bir kuruluşa mal etmek hem çok yanlıştır, hem de gelecekte kurulacak olan güçlü birlikteliklerin önünde engeldir.
Özel Halk Otobüsü sektörü olarak güzel bir program yaptık. Belki istediklerimizi tam olarak elde edemedik ama en azından bir aşama kaydettik. Büyük sorunlar bir anda çözülmüyor. Zaman ve daha yoğun mücadele gerekiyor.
Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarıyla gecikmeli ve miktarı yetersiz de olsa ücretsiz taşıma desteğinin artırılmış olması önemli. İnşaallah bundan sonraki yıllarda yolcu sayısındaki sürekli artış ve gelir kayıplarımız esas alınarak daha ciddi miktarlarda artırılacaktır.
KDV konusunda da bir karara varılması önemli bir adımdır gelir vergisi düzenlemesiyle birlikte bu anlamlı hale gelecektir.
Tüm sektöre hayırlı haftalar dilerken, pazar gecesi idrak edeceğimiz Kadir Gecesi ile sonrasındaki Ramazan Bayramımız’ı tebrik ediyorum.