18 NİSAN 2019 PERŞEMBE

Genç Engelliler’e Avenue desteği

Her zaman engellilere destek olan Temsa, bu yıl da Dünya Engelliler Günü’nde Tamsa Adana Genç Engelliler Spor Kulübü’ne bir Avenue hediye etti...

Ekleme: 11 Aralık 2015 Cuma 13:07/ Güncelleme: 11 Aralık 2015 Cuma 13:07

Temsa, Sabancı Vakfı “Fark Yaratanlar Programı”nda öne çıkan “Genç Engelliler Spor Kulübü”ne çok özel imkanlar sunarak, bir Avenue hediye etti. Teslimat, Adana Genç Engelliler Spor Kulübü adına Celal Karadoğan’a yapıldı. Aracı, Temsa Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan ve Temsa Kamu Müdürü Ayşegül Gökçe Celal Karadogan’a teslim etti. Teslimatta, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Genç Engelliler Spor Kulübü üyeleri de hazır bulundu. Karadoğan, başarılı çalışmaları ile BM tarafından dünyaya ilham veren 10 gönüllüden birisi olarak seçildi, daha sonra da dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimci ağı, uluslararası sivil toplum kuruluşu Ashoka’nın temsilcisi yani Ashoka Fellow unvanını aldı. Ashoka, acil toplumsal sorunlarına etkin ve kalıcı çözümler getiren sosyal girişimcileri tespit ediyor, onları küresel bir destek ağında buluşturarak potansiyellerini gerçekleştirmelerini ve çözümlerini yaygınlaştırmalarını sağlıyor. Karadoğan’ın son proje çalışması “Engelli Kadınların Atletizm Sporuna Yönlendirilmesi” oldu.

Bu proje ile ilk amaçlarının engelli kadınların spor yapabilme imkanlarının sağlan ması bunun için de ulaşımlarının onların ihtiyacına uygun bir araçla sağlanması olduğu nu belirten Karadoğan; “Şu ana kadar engelli üyelerimiz birilerinin fiziki güç sağlayarak araca binmelerini ve indirmelerini sağlamaları gereken koşullara sahiptiler. Bu da onları mut suz eden bir durumdu. An cak, Sabancı Vakfı ve Temsa’nın desteğiyle artık başkalarına ihtiyaç duymadan spor yapma isteklerine kavuşabilecekler. Çünkü, ulaşımları onların ihtiyaçları na uygun modern bir araç la sağlanabilecek” dedi.