07 TEMMUZ 2020 SALI

İstanbul’un ulaşımına yeni bir oyuncu daha!

UBER’in ardından uluslararası Hollandalı bir şirket İstanbul’da ulaşım sektöründe faaliyet göstermek için Ulaştırma Bakanlıgı’ndan izin ve lisans tabelinde bulundu...

Ekleme: 29 Temmuz 2019 Pazartesi 07:08/ Güncelleme: 29 Temmuz 2019 Pazartesi 07:08
İSTANBUL-16 Milyon nüfusuyla Türkye’nin megakenti İstanbul’un en önemli sorunu trafik. Yoğun insan mobilzasyonu nedeni ile araç- la bir noktadan başka nokta ya gitmek yorucu, zahmetli ve elbette masraflı. Şehrin, trafik sorununu çözmek için bugüne kadar gündeme gelen uygulamalar da ne yazık ki yetersiz kalıyor. Gerek raylı sistemler, gerekse toplu taşı ma konusunda atılan adımlar istenen ölçüde bir türlü sonuç veremiyor. Trafk sorunu tüm ağırlığıyla devam ediyor İşte, bu büyük sorun girişimcileri de harekete geçiriyor. Bunun son örneğini “Elektrikli Scooter Çözü- mü” olacak mı bilinmiyor?
Bir süre önce uluslarara- sı bir şirket, Ulaştırma Bakanlığı’nın kapısını çaldı. İstanbul’da elektrikli scooter işletmeciliği ile “bireysel” yolcu taşımacılığı yapmak istediğin iletti. Bu amaçla “lisans” talebinde bulundu. Buna göre vatandaş, belli bir saat ya da mesafe için kredi kartıyla scooter kiralayacak. İstanbul trafiği için yapılan her çalışma merak ediliyor!