26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

“Haydi Türkiye Bisiklete Projesi” Lüleburgaz’da

AB’nin finanse ettiği “Haydi Türkiye Bisiklete!” projesine davet edilen Lüleburgaz Belediyesi, işbirliği yapan 3 kentten biri oldu...

Ekleme: 28 Haziran 2019 Cuma 22:09/ Güncelleme: 28 Haziran 2019 Cuma 22:09
LÜLEBURGAZ-Avrupa B’nin finanse ettiği proje kapsamında, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Bart Van Bolhuis’in katılımıyla Lüleburgaz Belediyesi ile WRI Türkiye Sür dürülebilir Şehirler arasında “Hay di Türkiye Bisiklete” projesi için işbirliği protokolü imzalandı. İlk ola rak Lüleburgaz Belediyesi ile imzalanan protokole daha sonra Eskişehir ve son olarak İzmir dahil oldu.
Avrupa Birliği tarafından finan se edilen, Sivil Toplum Destek Prog ramı 2 kapsamında destek almaya hak kazanan projelerden “Haydi Türkiye Bisiklete Projesi” Haziran 2020’ye kadar sürecek 15 aylık bir proje. Proje kapsamında, kentsel alanlarda bisiklet kullanımının arttırılması ve paydaşların kapasitelerini geliştirilmesi ve Lüleburgaz’ın da bisikletli yaşam yaklaşımının geliştirilmesi planlanmakta. Daha ön- ce iklim değişikli ile mücadele kapsamında “Bisiklet Taksi” projesi ile gündeme gelen Lüleburgaz Belediyesi imzalanan bu protokolle tekrar dikkatleri üzerine çekti.
Lüleburgaz Belediyesi’ni ziyarete gelen Hollanda İstanbul Başkonsolosu Bart Van Bolhuis Beledi- ye Başkanı Dr. Murat Gerenli’yi ma kamda ziyaret etti. Başkan Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi’nin vizyon projelerini anlatan bir sunum gerçekleştirildi ve sunum sonrasında AB projeleri değerlendirilerek karşılıklı işbirliği sözü verildi. Lüleburgaz Belediyesi’nin projelerine olan beğenisini aktaran Başkonsolos Bolhuis, bu buluşmanın bir başlangıç olacağını belirtti.