29 MAYIS 2020 CUMA

Beykoz’da ISBIKE ulaşımı başladı

Boğaziçi’nin en uzun sahil şeridine sahip İstanbul’un Beykoz İlçesi’nde ISBIKE paylaşımlı bisiklet dönemi başladı...

Ekleme: 28 Haziran 2019 Cuma 22:08/ Güncelleme: 28 Haziran 2019 Cuma 22:08
İSTANBUL-İBB, İSPARK, Beykoz Belediyesi işbirliğiyle, ISBIKE çatısı altında hayata geçen “Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi” ile Beykoz’da bisikletler trafiğe indi. Özellikle, belirli saatlerde artan trafik sorununa alternatif sağlamayı, sağlıklı yaşam ve turizme canlılık getirmeyi amaçlayan paylaşımı bisiklet sistemi, Beykoz sahilde 17 noktada kurulacak ve ilk istasyon, geçtiğimiz hafta hizmete girdi.
Beykoz Belediye Başkanı Mu- rat Aydın: “Beykoz’umuzda bisik let kenti olma yolunda ilk önemli adımı paylaşımlı bisiklet sistemi ile hayata geçiriyoruz. Sistemin modelini oluşturduk ve İBB, İSPARK işbirliği ile altyapısını hazırladık. 31 Mart Yerel Seçimler i’nden önce paylaşımlı bisiklet modelini ulaşıma entegre etmek sözlerimizden biriydi. Hamdolsun bu sözümüzü yerine getiriyoruz. İlkini Küçüksu’da açtığımız İSBIKE istasyonlarımızın diğerlerini de açarak ilçe sakinlerimizin hizmetine sunacağız. 17 tane olan hattımız, Anadoluhisarı Küçüksu çayırı Marmara Üniversitesi Spor Fakültesi önünden baş layacak, Çubuklu, Paşabahçe, Merkez, Yalıköy ve Tokatköy ’den geçip Türk-Alman Üniversitesi’ne kadar gidecek. Böylece bu son noktada öğrencilerin ulaşımına da katkı sunmuş olacağız. Sahilin tadını, trafiğe takılmadan, ilk yarım saati ücretsiz bisikletlerle çıkaracağınız İSBİKE istasyonlarımız hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 
Durak Yerleri: Küçüksu Çayırı 1,2- Mihrabat Korusu Girişi, Kanlıca, Sahilboyu Otobüs Durağı, Çubuklu İskelesi, Çubuklu Arabalı Vapur İskelesi, Şehit Bülent Kocabıyık Parkı, Beykoz Devlet Hastanesi, Paşabahçe, Beykoz Belediyesi, Beykoz Merkez, Beykoz Çayırı, Ortaçeşme Otobüs Durağı, Akbaba Merkez Otobüs Durağı, Türk-Alman Üniversitesi. 
ISBIKE bisikletlerini kiralamak çok kolay. İlk yapılması gereken akıllı cep telefonuna ISBIKE uygulamasını indirip üye olmak. Ardından seyahat başına kontör yükleyerek ya da farklı abonelik tiplerinden birini seçerek bisiklet kiralanabiliyor. Uygulamadan alınan kod bisiklet istasyonuna giriliyor ve kilidi açılan bisiklet hemen alınabiliyor. Bırakırken ise sadece boş olan istasyona bisikleti bırakmak yeterli oluyor.
Avantajlı abonelik sistemin- de ise ilk yarım saatlik kullanım için herhangi bir ücretlendirme yapılmıyor.