03 HAZİRAN 2020 ÇARŞAMBA

Ford Otosan 3 özel ödül birden kazandı

Ford Otosan, Ford Motor Company’nin geleneksel İş Sağlığı Güvenliği Ödülleri organizasyonu tarafından 3 ayrı dalda özel ödüle layık görüldü...

Ekleme: 6 Haziran 2019 Perşembe 23:50/ Güncelleme: 6 Haziran 2019 Perşembe 23:50
FORD OTOSAN, Ford Motor Company’nin geleneksel İş Sağlığı Güvenliği Ödülleri organizasyonu “President Health and Safety Award (PHSA)” tarafından 3 ayrı dalda ödüle layık görüldü. İş Sağlığı Güvenliği Ödül leri’nde 3 ödüle birden layık görülen Ford Otosan, “Endüstriyel Hijyen” kategorisinde Yeni köy Fabrikası Gövde Üretim Mü dürlüğü “Esnek Kanallı Du man Emiş Sistemi (Flexible Fu me Extraction)” projesiyle Global Birinciliği sahibi oldu. Ford Otosan ayrıca, sadece üretim alanlarında değil, tüm şirket genelindeki çalışma ortamlarında iş sağlığı ve güvenliğinin önemli olduğunun farkındalığı ile hayata geçirilen “Mobil NVH (Gürültü/Titreşim/Sertlik) Palet Sistemi” projesi ile “Üretim Dı şı Birimler İş Güvenliği ve Ergonomi İnovasyon” kategorisinde Avrupa Birinciliğini elde etti. Ford Otosan’ın 2019 Yılın Uluslararası Kamyonu Ödüllü F-MAX çekicisinin de üretildiği Eskişehir’deki İnönü Fabrikası ise geçtiğimiz yılın ardından ikinci kez “Kayıp Günlü İş Kazası Frekansı”nda “En İyi Per formans” sergileyen üretim tesisi ödülüne layık görüldü.
Ford dünyasında büyük öne me sahip olan İş Sağlığı Güvenliği Ödülleri’nde Ford Otosan’ın 3 ayrı dalda 3 ödüle layık görülmesinin önemine dikkat çeken Ford Otosan Genel Müdürü Hay dar Yenigün; “Türkiye otomotiv sektörünün istihdam lideri Ford Otosan olarak, elde ettiğimiz başarı ve tecrübelerin kaynağında her şeyden önce insan kaynağımız olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Tüm iş süreçlerimizde bize bir rehber olan ‘Ford Otosan İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası’ doğ rultusunda işyerlerimizde iş sağlığı, güvenliği ile ilgili tüm yasal ve kurumsal çalışma şart larını karşılayarak güvenli ve sağlıklı çalışma ortamını oluşturmak öncelikli hedefimiz. Ancak hepsinden önemlisi her bir çalışma arkadaşımızın güvenle ve sağlıkla iş yapmasını sağlamaktaki başarımızın asıl kazanımımız olduğuna inanıyoruz. Bunu her yıl kazandığımız önemli ödüllerle de kurum kültürümüzün bir parçası haline getirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bu ödüllerle birlikte, otomotiv dünyasına global çapta örnek ve rol model olmaya devam ediyoruz” dedi.