29 MAYIS 2020 CUMA

Ainesi iştir Ecoplas’ın

Durgunluktan söz edilen bir dönemde ülkemizin önemli tedarik şirketlerinden Ecoplas, ikinci fabrikasını Sakarya’da 50 Milyon TL. yatırımla kurup, 300 kişiye daha istihdam sağladı...

Ekleme: 24 Mayıs 2019 Cuma 23:52/ Güncelleme: 24 Mayıs 2019 Cuma 23:52
SAKARYA-Sakarya’da üretim tesislerine yeni bir yatırım Ecoplas’tan geldi. Açılışta, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Ha- san Büyükdede, Sakarya Valisi, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı, Kojima Endüstri Başkanı Eiji Kojima, Taysad Başkanı ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye yöneticileri yer aldı. 
Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı; “10 yıl önce temeli atılan Ecoplas Otomotiv, önümüzdeki 1 yılda Gebze ve Sakarya’da iki fabrikasında 900 çalışanı ile 50 Milyon Euro’luk ciro ve 25 Milyon Euro ’luk ihracat seviyesine ulaşacaktır” diyerek, hedefin fabrikalardaki Ar-Ge Merkezi’nde elek trikli araçlar ve otonom araçları hedefleyen birçok elektronik par ça geliştirilmesine yönelik çalışmalarının olduğunu dile getirdi.
Yazıcı; “Mevcut ürün gamımızın yanı sıra, otomotiv sanayinin geleceğinde önemli rol oynayacağına inandığımız bu yeni elektronik parçaları, 2 yılda Sakarya fabrikamızda üret meyi hedefliyoruz” dedi.
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, geçiş dönemindeki bu yaklaşım ve anlayışın takdire şayan olduğuna dikkat çekerek, sanayicilerin yatırımlarıyla Türkiye’nin geleceğine güven duyulmasının önemini bildiklerini vurgulayıp; “Dünya’da otomotiv sektörünün yönü elektrikli ve hibrit araçlara doğru ilerlerken Ecoplas, Japon Kojima ile bu araçların ihtiyaç duyduğu donanım parça ve elektroniği karşılayan önemli yatırıma im za attı. Dış kaynaklı teknolojilerin ülkemize gelmesine şiddetle ihtiyacımız olduğu dönemde Türkiye’nin geleceğine güvenilmesi önemli ve iftihar vesilemizdir” dedi.