16 ARALIK 2019 PAZARTESİ

Araç bağışladılar

71 adet yeni nesil Ford Otosan, 47 ilde, 71 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne FSM Demirbaş Otomotiv aracılığı ile bağışlandı...

Ekleme: 18 Şubat 2019 Pazartesi 04:06/ Güncelleme: 18 Şubat 2019 Pazartesi 04:06
KOCAELİ-FSM Demirbaş Otomotiv aracılığı ile Kocaeli’nde eğitime 3 adet yeni nesil Ford Otosan hibe edildi. Hibe edilen araçlar ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, uygulamalı eğitimlerini, ilk kez, yeni nesil teknolojilere sahip motorları, elektronik sistemleri ve diğer tüm parçaları inceleme ve de üzerinde çalışma fırsatına sahip olacaklar.
Teslimat töreninde konuşan Ford Trucks Karadeniz Bölge Müdürü Baran Süslü; “Türkiye’nin kalkınmasına des- tek vermek amacıyla farklı alanlarda sosyal sorumluluk projeleri yürüten Ford Otosan ailesi olarak, liselerin mo tor ve teknik bölümlerinin geliştirilmesi amacıyla 47 ildeki 71 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yeni nesil teknolojilerle donatılmış 71 adet aracı bayilerimizin de desteği ile bağışladık. Böylece, 47 ildeki mesleki ve teknik lise öğrencileri, uygulamalı eğitimler ile ilk kez yeni nesil teknolojile re sahip motorları, elektronik sistemleri ve diğer tüm parçaları inceleme fırsatına sahip olacak” dedi.
FSM Demirbaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirbaş da; “Ülkemizin eğitim konusundaki hassasiyeti biliyor ve biz de bu konuda destek vererek, yardımcı olmayı istedik. Bu destek, çocuklarımızın geleceğini ilgilendiridiği için de ayrıca bir önem arzediyor. Onların yarınlarına biraz olsun dokunabilersek ne mutlu bize. Bu fırsata aracı olmamızı sağlayan Ford Otosan’a da teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
Kocaeli Vali yardımcısı Osman Ekşi ve Kocaeli Millî Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik desteklerinden dolayı, Ford Otosan Ailesi ve FSM Demirbaş Otomotiv’e teşekkür ederek, hibe araçların böylesi güzel bir projeyle okullara destek vermesinin kendilerini mutlu ettiğini belirttiler. Motor bölümünde okuyan öğrenciler de bu araçlarla yapacakları çalışmalarla derslerinde daha başarılı olacaklarını dile getirip, katkıda bulunan herkese teşekkür ettiler.
Törene, Kocaeli Vali yardımcısı Osman Ekşi, Kocaeli Millî Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Ford Trucks Şube Müdürü Engin Ermiş, Ford Trucks Servis Müdürü Soner Tırnak, FSM Demirbaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirbaş, FSM Demirbaş Ford Trusks Satış Müdürü Cem Akkaya, FSM Demirbaş Otomotiv Satış Müdürü Hasan Demirbaş, Kartepe Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cevdet Ofluoğlu, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aktaş, Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Metin Yalaz ile okulların idarecileri ve öğrencileri katıldı.