19 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

Yalova’da “Yıldız” buluşması

“Her Kızımız Bir Yıldız” projesi kapsamında, şehir şehir gezerek kız öğrencilere destek veren Mercedes-Benz Türk Yetkilileri, 29. ziyaretlerini Yalova’daki “Yıldız” kızları ile gerçekleştirdi. MBT, halen daha 1.200 öğrenciye burs veriyor.

Ekleme: 4 Mayıs 2018 Cuma 22:23/ Güncelleme: 4 Mayıs 2018 Cuma 22:23
Mercedes-Benz Türk, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkı sağlamaya devam ediyor. Proje kapsamında şehir şehir dolaşarak “Yıldız” kızların kişisel gelişimine destek veren Mercedes-Benz Türk Yetkilileri, son ola- rak Yalova’da eğitimlerine destek verilen kızlarla bir araya geldi. Mercedes-Benz Türk yetkilileri, projenin önemli eğitimlerinden biri olan yaratıcı drama çalışması yapıldı.“Yıldız” kızlar, eğitimlerin kişisel gelişimlerine olan katkıyı anlattı.
200’ü üniversite olmak üzere bugün toplamda 1.200 öğren- ci burs almaya devam ediyor. Mercedes-Benz Türk, eğitimini tamamlayan yıldız kızlara kendi bünyesinde istihdam olanakları da sunuyor. Eğitimini tamamlayarak istihdam edilen yıldız kızlar, Mercedes-Benz Türk bünyesindeki mavi yakalı çalışanların yüzde 10’u- nu oluşturuyor. Bursların %68- teknik, %13’ü sanat, kalan kısmı ise sağlık ve diğer bölümlerden oluşan liseli “Yıldız” kız- lardan oluşuyor.