27 ŞUBAT 2021 CUMARTESİ

Başkan Kurt teşekkür etti

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mus- tafa Kurt, Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde toplu taşıma hizmeti veren esnafı için alınan “Can Suyu” ödemesi için baş- ta, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın olmak üzere belediye meclisine teşekkür etti.

Ekleme: 27 Nisan 2020 Pazartesi 14:54/ Güncelleme: 27 Nisan 2020 Pazartesi 14:54
KOCAELİ- Başkan Kurt, konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Çözüme dayalı yönetim anlayışı giderek, geleceğin yapılanmasına kapı açacak biçimde gelişiyor. Yeni yapılanma adıyla dünya genelin de başlayan gelişim ve değişimin gerektirdiği anlayışla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın tarafından başlatılan anlayışta, ortak akla dayalı geleceğin yapılanmasına geçit veren özellikler giderek öne çıkarılıyor. Toplu taşıma hizmeti veren belediye denetim ve yürütümündeki Özel Halk Otobüsçüleri’ne de paydaş gözüyle bakan yönetim,  örnek bir iş birliği sergileyerek, hem sorunları çözüyor, hem diğer kentlere de örnek bir yol çizmeyi sürdürüyor. Yurt genelinde olduğu gibi şehrimizde de salgın öncesinde günlük 600 Bin yolcu taşıma kapasitemiz, salgının sonrasında alınan önlemlerle yüzde 90 azalarak, esnafın ciddi biçimde zarar eşiğini aşmasına neden olmuştur.  
Bu olağanüstü süreçte zarar eden esnafımıza ve şoförlerimize belediyelerce toplu taşıma desteği verilmesine dönük kanun düzenlenmesine gidilmiş, bu düzenlemede emeği olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ederim. Ayrıca, ilimizde bu süreçte bizimle beraber olan gerek araçlarımızın dezenfekte edilmesini, maske sağlanmasını ve şoförlerimize koli yardımı yapılmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin değerli meclis üyelerine teşekkür ederiz.”