02 MART 2021 SALI

Taksicilerden “Vergisiz Akaryakıt” talebi geldi

TESK, corona virüs salgını nedeniyle yolcu sayıları düşen taksiciler için vergisiz akaryakıt talebinde bulundu. Gerekçe olarak da yolcu sayısındaki düşüş gösterildi...

Ekleme: 4 Nisan 2020 Cumartesi 16:46/ Güncelleme: 4 Nisan 2020 Cumartesi 16:46
TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı önlemler kapsamında taşıma kapasitesi büyük oranda düşürülen taşımacı esnafı için “vergisiz akaryakıt” desteği talebinde bulundu. Palandöken yazılı açıklamasında, salgınla mücadele kapsamında toplu taşıma esnafının çok sayıda tedbir aldığını belirterek; “Toplu taşıma sektöründeki tüm esnafımız bü- yük mağduriyet yaşıyor. Yolcu sayıları da gelirler de düştü” dedi.
Dünya’da petrol fiyatlarının 80-90 Dolar’dan 20-23 Dolar seviyesine düşmesine rağmen nakliyeci esnafının yeteri kadar destek görmediğini savunan Palandöken; “Bugüne kadar kısıtlı imkanlarıyla hizmet eden esnafımızın dayanma gücü kalmadı. Birçok sektörde zorunlu kepenk indiren esnafımız devletten yardım bekliyor. Taşımacı esnafımızın bu dönemde çalışma kapasitesi onda bire düşerken yolcu taşıma sayısı zorunlu olarak yarı yarıya düşürüldü. Taksici esnafı ise artık bir gün yatacak bir gün çalışacak. Bunun için taşımacı esnafımız, vergisiz akaryakıt verilerek bu zor zamanda desteklenmelidir” dedi.