02 MART 2021 SALI

Sefer aralığında bile dezenfekte yapılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı ekipleri, İETT ve Özel Halk Otobüsleri’nin tüm otobüslerine sefer arasında bile dezenfektasyon uygulaması yapıyor...

Ekleme: 16 Mart 2020 Pazartesi 19:20/ Güncelleme: 16 Mart 2020 Pazartesi 19:20
İSTANBUL-Büyükşehir Belediyesi, metro ve metrobüs araçları, istasyonları, hizmet binaları ve ibadethanelerin ardından hijyen çalışmasını İETT ve İstanbullu tüm Özel Halk Otobüsleri’nde de sürdürüyor. Bu kapsamda, 11 Mart Çarşamba gününden itibaren 09.00-17.00 saatleri arasında Kadıköy, Eminönü, Beşiktaş, Sultanbeyli, Mecidiyeköy peronlarında İETT, ÖHO otobüslerine seferler arasında dezenfektasyon uygulaması yapılıyor.
Hijyen çalışmasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı’ndan onaylı ve hastanelerin yoğun bakımında kullanılan bir ürün olan “Crystalin” kullanılıyor. “Crystalin”, uygulama sonrası otobüslerin uzun süre havalandırılmasına gerek bırakmayan bir madde olarak biliniyor. İşlem esnasında her peronda 2 araç ve 4 personel olmak üzere toplam 10 araç 20 personel görev yapacak. 20 kişilik ekibin 5’i kadın çalışandan oluşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yapılacak çalışmalarla Corona ve benzeri salgın hastalıklara karşı toplu taşıma araçlarındaki riski azaltmayı hedefliyor.