08 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA

Aksu kimin temsilcisi?

Toplu taşıma esnafının sorunlarından habersiz temsilci görevlendiren TŞOF, İstanbul UKOME temsilcisi Taksiciler Oda Başkanı Eyüp Aksu’nun İBB zam talebine red oyu bu kanaati arttırdı…

Ekleme: 7 Şubat 2020 Cuma 23:21/ Güncelleme: 7 Şubat 2020 Cuma 23:21

İstanbul Büyükşehir Belediye Ulaşım Koordinasyon Merkezi UKOME toplantısına TŞOF adına katılan İTEO Başkanı Eyüp Aşık, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, İSTESOB teklifi ile toplu taşıma ücretlerine yapılan zam oranına karşı çıkması toplantıda yer alan esnaf temsilcileri arasında tepkiye neden oldu.

Hiçbir dayanağı olmayan karşı duruşla gerçeklerden habersiz, esnafı temsil edemeyeceğini bir kez daha ortaya koyan TŞOF, böyle bir temsilci ile özellikle, İstanbul’daki kentiçi toplu taşıma hizmeti veren esnafın UKOME kararına müdahil olması ile akıllarda soru işareti bıraktı.

3 yıla yakın değişmeyen toplu taşıma ücretleri maliyetinde onca büyük artışlar yaşanırken, ses çıkarmayanların, yeni bir fiyat düzenlemesi yapma kararı alan UKOME’nin bu kararına ret oyunu TŞOF temsilcisi ve İstanbul Taksiciler Odası Başkanı olarak vermesi, akıllara ziyan bir karar olarak değerlendirildi.

En büyük tepkiyi, İstanbul Özel Halk otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık ve Özel Halk Otobüsü şirket yöneticileri gösterdi. Başkan Ovacık, esnafın yanında olması gereken TŞOF Temsilcisi Eyüp Aksu’nun yaptığının ihanetle eş değer olduğunu belirterek; “Esnafı satmıştır” diye konuştu.

İstanbullu şirket temsilcileri; “İhanete eş değer görülen bu davranış, sektörel yapı ve yaklaşımları da tartışmaya açacak derecede önemlidir” diyerek, gelecekle ilgili olarak; “Taşları yeniden oynatacaktır” diyerek, tepkilerini ortaya koydu.

 ŞENOL KAYAYURT - 20 Mart 2020 Cuma 16:35
HER BAŞKAN BULUNDUG MEVKİYİ KORUMAK ZORUNDA ESNAF OLARAK BİR BİRİNİ DESTEKLEMEK LAZIM BİZLER İNSANLARA VE İSTANBULUYA HİZMET ERLERİYİZ KAMU HİZMETİ VERMEKTEYİZ BİR BÜTÜNÜZ UNUTMAYALIM