26 ŞUBAT 2021 CUMA

Michelin ve Faureci’dan yeni bir oluşum Symbio

Sürdürülebilir teknolojiler üreten Michelin ile otomotiv sektörünün önemli şirketlerinden Faurecia enerji verimliliği için güçlerini birleştirdi...

Ekleme: 8 Aralık 2019 Pazar 23:17/ Güncelleme: 8 Aralık 2019 Pazar 23:17
Michelin ve Faurecia enerji verimliliği için işbirliğine giderek, tüm hidrojen yakıt hücresi faaliyetlerini bir araya getiren Symbio’yu hayata geçirdi. Elektrikli otomobilleri tamamlayan sıfır emisyonlu çözüm hidrojen teknolojisi, elektro hareketliliği hızlandıracak. Symbio, hava kalitesinin iyileştirilmesine, CO2 emisyonlarının azaltılmasına ve de enerji geçişinin sağlanmasına yardımcı olacak.
 
Benzersiz bir ekosistemin etrafında kurulan Symbio ile hafif, ticari araçlar ve kamyonlar ile diğer elektro hareketlilik alanı için hidrojen yakıt hücre- si sistemleri geliştirilecek, üretilecek ve pazarlanacak. Elektrikli hareketlilik talebinin, 350 Bin’i kamyon olan 2 Milyon hidrojen destekli ulaşım araçları ile birlikte 2030 yılına kadar ciddi seviyede artması ve üretimlerin de pazara sunulması bekleniyor.
 
Michelin Grubu Başkanı Florent Menegaux, Faurecia işbirliğini; “Hidrojen hareketliliğinin gelişimi, Michelin- ’in özellikle yüksek teknolojili malzemeler alanındaki büyüme hedeflerinin mükemmel bir örneği. Bu strateji, daha sürdürülebilir bir hareketliliğin geniş kitlelere ulaştırılması vizyonunun bir parçası olacak. Faurecia ortaklığı, iki yönlü hedefin bir göster- gesi niteliğinde” diye açıklıyor. 
 
Faurecia Genel Müdürü Patrick Koller de; “Michelin ile ortak girişimimizin resmi olarak kimliğe kavuşması, Faurecia’nın hidrojen sistemlerinde dünya lideri olma stratejisi için çok  önemli bir adım. Uzmanlığımız ve iş modellerimizin yenilikçi bir ekosistemde bir araya getirilmesi, müşteri ve tüketicinin sıfır emisyon teknoloji taleplerinin karşılanması için bulunmaz bir fırsat olacaktır’’ diyor.