08 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA

Allisonlu Otokar Sultan turizmcilerle buluştu

Tam otomatik şanzımanların turizm taşımacılığı alanında sağladığı avantajları deneyimlemek adına Tür- kiye’yi turlayan Allison heyeti, yolcu konforunu yukarı çıkarmak için önerileri aldı, yaşananları inceledi...

Ekleme: 8 Aralık 2019 Pazar 23:09/ Güncelleme: 8 Aralık 2019 Pazar 23:09
OTOBÜS uygulamalarında tam otomatik şanzıman üreten Allison Transmission, sunduğu dayanıklılık, güvenllik, konfor ve düşük işletme giderleri avantajıyla turizm taşımacılığı alanında Türkiye’deki iddiasını daha da geliştiriyor. T 2100 xFE™  tam otomatik şanzıman donanım lı Otokar Sultan Comfort 7 mt. modeli ile yola çıkan Allison Transmission, Ankara, Kapadokya ve Kayseri’de turizm taşımacıları ile bir araya gelip, görüştüler.
Allison Transmission Türkiye ve Ortadoğu Bölge Direktörü Atak Talas konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Turizm sektörünün geneline bakıldığında konakla ma yatırımlarından sonra ikinci sırada taşımacılık ge liyor. Turizm taşımacılığın da, özellikle araçların konforu, güvenliği ve düşük işletim maliyetleri ön plana çıkıyor. Öte yandan, bu zamana kadar Türkiye’de tu rizm taşımacılığı yapan filoların araç tercihlerinde satın alma maliyetini her şeyden önde tuttukları bir eğilim vardı. Artık bu eğilim değişime girdi ve Avrupa’da olduğu gibi ülkemiz de de turizm taşımacılığı fi loları, toplam sahip olma maliyetini göz etmeye başladı. Bu durumda tam otomatik şanzımanlara yöne lik talep oluşuyor” dedi.
Söz konusu konfor olduğunda hissedilmeyen otomatik vites geçişleri ile yol- cu konforunun üst seviyele- re çıkartıldığına değinen Ta- las; “Ayrıca, yakıt ekonomisini destekleyen gelişmiş teknolojilerimiz ve düşük bakım-onarım maliyetleri de kullanıcılara ciddi oran- da avantaj sunuyor” diyerek ekledi.
Allison tam otomatik şanzıman donanımlı Otokar Sultan Comfort modeli ile Türkiye genelinde turizm taşımacılarıyla test sürüşleri yaptıklarına değinen Allison Transmission Türkiye Pazar Geliştirme Müdürü Burak Kazar; “Otokar’ın Sultan Maxi ve Mega modelleri de Allison opsiyonu ile sunulu yor. Şanzımanlarımızı test eden kullanıcılar, oldukça etkileniyor. Manuel ve otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlara kıyasla tam otomatik şanzımanların düşük işletme maliyetleri- ne çok sıcak baktıklarını söyleyebiliriz. Turizm taşımacıları hem yolcu, hem sürücü konforu anlamında şanzımanlarımızın avantajlarını deneyimlediler” diye konuştu.