08 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA

Başkanlar Yalova Çalıştayı’nda buluştu

Belediye Başkanı Vefa Salman’ın öncülüğünde düzenlenen “Yalova Çalıştayı”na 8 İl Belediye Başkanını katıldı. Çalıştayda, hedeflenen projeler üzerine konuşuldu...

Ekleme: 5 Aralık 2019 Perşembe 11:18/ Güncelleme: 5 Aralık 2019 Perşembe 11:18
YALOVA-Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çanakkele Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Halit Güleç, Cevdet Bekler ve Hamit Kutlu- ’nun da katıldığı çalıştayın açılış konuşması Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Salman tarafından yapıldı. Sunum ve sinevizyon eşliğinde gerçekleşen çalıştayın ikinci gününde Başkan Salman, 1. Oturum’da 2014-19 döneminde yapılan projeleri ve 2019-24 hedeflerini il belediye başkanlarına aktardı. Yapılan 2. Oturum’da ise Başkan Salman, Yalova’nın Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim Kentim” vurgusundan yola çıkarak Yalova- ’nın denizi, doğası, ormanları ve jeopolitik yapısıyla bir- likte güzelliklerini belediye başkanlarına anlattı.
İl Belediye Başkanlarının ilk toplantısının ilki Yalova’da gerçekleştirdikleri için mutlu olduğunu belirten Başkan Salman; “Öncelikle yapmış olduğumuz çalıştaya göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı sizlere teşekkür ederim. İlkini gerçekleştirdiğimiz bu çalıştayın Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim Kentim’ dediği Yalova’da yapılmasından dolayı oldukça mutluyum. Yapacağımız karşılıklı istişareler ve karşılıklı görüş alışverişleriyle belediyecilik ile ilgili birçok konuda yerel yönetimlerin problemlerine ortak akıl ve işbirlikleriyle birbirinden değerli belediye başkanlarımızla çözüm arayacağız. Birbirimize yapacağımız katkıları ve önerileri göz önünde bulundurarak kentlerimiz için daha iyisini yapma- ya çalışacağız. Yalova Belediyesi olarak çalıştayın ilkini sizlerin katılımıyla gerçekleştirdik. Önümüzde ki aylar içinde başka kentimizde toplanarak bunu sürdüreceğiz” diye konuştu.