07 TEMMUZ 2020 SALI

Demirbaş faktörü sınır tanımıyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi vatandaşların daha konforlu yolculuk yapabilmesi için FSM Demirbaş aracılığı ile 25 adet Solo BMC otobüs aldı...

Ekleme: 14 Eylül 2019 Cumartesi 12:00/ Güncelleme: 14 Eylül 2019 Cumartesi 12:00
BURSA-Bursa’nın trafik sorununu çözmek için her gün yeni projeler ortaya ko- yan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha kaliteli hizmet alabilmesi için hem esnafın, hem de belediyelerin ortak abisi Mustafa Demirbaş aracılığı ile 25 adet Solo BMC otobüsü törenle trafiğe çıkardı. Yeni alınan otobüsle birlikte 50 yeni şoför de istihdam edildi.
BURULAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törende konuşan ve yeni bir otobüsü test alanında süren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Ak- taş, “Bizler Bursalılar’ı evlerinden işine, işlerinden evlerine en konforlu şekilde ulaştırmanın gayreti içindeyiz. Hem Büyükşehir Belediyesi, hem de BURULAŞ olarak, ulaşımı rahatlatmak adına bir adım daha attık. Bursaray’da kapasiteyi yüzde 60 arttıracak sinyalizasyon optimizasyon çalışmaları hızlı bir şekilde devam ederken, önümüzdeki yıl otomatikman bir artış sağlamış olacağız. Kentiçi toplu taşıma konusunda, alçak tabanlı, klimalı ve engelli rampalı 25 adet Solo BMC otobüsümüzü BURULAŞ filomuza eklemiş olduk. Yeni otobüs yatırımımız ile günlük sayımız artmış olacak. Özellikle, Bursa Şehir Hastanesi’nde ve yoğunluğun olduğu hatlarda rahatlamayı sağlayacağız. 25 adet 12 metrelik BMC otobüsü filomuza katarak 399 olan araç sayımızı 424’e çıkarttık. Bunun yanında, 50 yeni şoför arkadaşımız da ekibimize katıldı” diye konuştu.
FSM Demirbaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş da teslimat töreni sonrası yaptığı açıklamada; “Şirket olarak, önceliğimiz, hem esnafımız, hem de belediyelerimizin maliyet açısından daha hesaplı, konforlu araç- lara sahip olmasını sağlamak. Yıllardır, bu konuda en uygun ve servis güvenceli araçları satarak, onları rahata kavuşturuyoruz. Bursalılar’a yeni BMCler’i hayırlı olsun” dedi.
Başkan ve törene katılanlar hep birlikte kurdelayı keserek 25 adet Solo BMC otobüsü hizmete aldı. Başkan Aktaş, yeni otobüslerden birinin direksiyonuna geçerek trafiğe kapalı alanda otobüsü test etti.