30 MART 2020 PAZARTESİ

Herşey ÖHO için

Özel Halk Otobüsçüleri çalıştayı dahil, bütün gelişmeleri ele alan Oda, İstanbullu şirketlerin müdürleri ve avukatları sektörel etkiyi konuştular...

Ekleme: 14 Eylül 2019 Cumartesi 11:58/ Güncelleme: 14 Eylül 2019 Cumartesi 11:58
İSTANBUL-Geçtiğimiz hafta, İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. şirket merkezinde, Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası, İstanbullu şirketlerin müdürleri ve avukatlarının da katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Peş peşe yapılan toplantılarda, İBB’nin kendi yaklaşımını belirleme hazırlıkları arifesinde, talep edilen Özel Halk Otobüsleri çalıştay sunumu dahil, hazırlıklarla ilgili değerlendirme ve diğer gelişmeler ele alındı.
Genel koordinasyon kapsamında yapılan müdürler kurulu toplantısında ayrıca, İETT’nin daha önce hazırladığı “Toplu Taşıma Yönetmeliği ve bu kapsamda Performans Bazlı Hakediş sistemi” ile ilgili hukukçularla birlikte müzakerelerin de yapıldığı belirtildi.  
İBB yönetiminin bilgi almasına dönük talep ettiği Özel Halk Otobüsleri çalıştayı dahil, tüm konuların öncelik sıralamasına göre ele alındığı bu toplantılarda katılımcılar, sektörün sürdürülebilir bir performans modelli işletme sistemine duyulan ihtiyaç üzerinde de durduğu ve gerekli hazırlıklar ve istişarelerin yapılmasına devam edilmesi gerektiği dile getirildi.
Müdürler Kurulu, iş birliği ve buna dönük ortak çalışmanın önemine vurgu yaparak, Özel Halk Otobüsleri çayıştayı konusunda hazırlanan sunuma da son şeklinin verildiğini açıkladı. Toplantı ile ilgili bilgi veren Genel Koordinatör Onur Orhon; “İBB’yi bilgilendirmeye dönük gerçekleştirilecek çalıştayda bütün sorunlar ve ihtiyaçların masaya yatırılarak ortak ve kalıcı çözüm oluşma gerekliliğinde şirketi temsil eden katılımcılar ile gerekli hukuki boyutları konusunda bilgi veren hukukçularla da mutabakat sağlanıp yol alınmıştır” dedi.
Toplantıda, tek bir çalışmaya tek konulu bir hazırlığa odaklanılmadığının da altı çizilerek, her hazırlıkta mutlaka  alternatiflerinin de belirlenerek hazır tutulması gerektiği görüşünün benimsendiği de dile getirildiği belirtildi.