11 AĞUSTOS 2020 SALI

GERÇEK DIŞI AÇIKLAMA SEKTÖRDEN TEPKİ ALDI

Türkiye Toplu Taşıma İş veren Sendikası Başkanı Kemal Çetin’in yaptığı açıklamanın asılsız ve gerçek dışı olduğunu dile getiren Esnaf Odası, sendikanın kendilerini temsil etmediğini açıkladı...

Ekleme: 24 Ağustos 2019 Cumartesi 15:34/ Güncelleme: 24 Ağustos 2019 Cumartesi 15:34
5 şirketin de onayladığı açıklama:
 
İSTANBUL Özel Halk Otobüsü İşlet- mecileri’ni temsil etmeyen kişi ve kurumların yaptığı, İBB hakkında  “Gelen Gideni Aratıyor mu?” başlık- lı bir haber yayınlanmıştır. Haberin içeriğinde ÖHO temsilcilerinin İstan bul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ulaşamadıkları ve görüşemedikleri, 4 aydır ödeme alamadıkları- nı belirtilmektedir.
Bu açıklama doğru değildir.
Özel Halk Otobüsçüleri’nin bağlı bulunduğu resmi kurumu ise İstanbul Özel Halk Otobüsü Sahipleri ve İşletmecileri Esnaf Odası’dır. İstanbul Özel Halk Otobüsleri yıllardır Esnaf Odası ve şirketlerince temsil edilmekte ve edilmeye de devam edecektir. Kurumlarımız haricinde sektörümüzle alakalı ulusal ve yerel basın üzerinden açıklamalar yaparak, camiamıza zarar vermeye çalışanların açıklamaları bizleri asla bağlamamaktadır.
Seçim sürecinde ufak bir aksamaya sebep olsa da bu destek ödemeleri, yeni Başkanımız Sayın Ek- rem İmamoğlu’nun talimatı ile kısa zamanda ödemeler esnafımıza yapılmıştır. Ücretsiz günler ve tüm des- tek ödeme belirli ödeme takviminde esnafımıza sunulmaktadır. Bu konuda art niyetli açıklama yapanların amacı sektörümüze zarar vermektir. Seçim öncesi ve sonrasında defalarca Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve ilgili birimlerle sektör temsilcilerimiz bir araya gelmiştir. Asla muhatap kabul edilmeme gibi bir durum söz konusu değildir.
Hatta yakın zamanda toplu ulaşım ile alakalı İBB ile önemli bir çalıştay düzenleyecektir. Birçok soru- numuzun muhatabı da ilgili bürokratlarımızdır. Kendileri ile her hafta düzenli görüşmeler sağlayarak sorunların çözümüne yönelik çalışmalar devam etmektedir.
 
İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı
Göksel OVACIK