11 AĞUSTOS 2020 SALI

Sezgisel arayüz kullanımı büyük potansiyel sunacak!

İnsan zihni ile teknoloji arasındaki ilişkiyi anlamanın geleceği şekillendirdiği günümüzde yarın için ortaya konulan uygulamalar ve üretimler “Sezgisel” olduğu için ekonomiyi de baştan aşağı düzenliyor...

Ekleme: 22 Ağustos 2019 Perşembe 09:47/ Güncelleme: 22 Ağustos 2019 Perşembe 09:47
Farklı teknolojileri kapsayan ve ekonomik farklı koşullarda oluşturulan araştırmalar, otomotiv sektörünün geleceğinde mobilitenin değer yaratacağı pazarın Trilyor Do- lar ile ifade edileceğini gösteriyor. Robotik üretim de olsa insana dönük yatırımların daha uzun bir zaman devam edeceği de araştırmaların bir ayağını oluşturuyor.
 
Bağlanabilir üretimlerin trend değişimi sürekli olarak yenilik gösterse de eskinin pabucu uzun yıllar atılamayacak olarak de- ğerlendiriliyor. Otonom sürüş teknolojisinin kabulü, yasalarla birlikte yerine oturması beklenirken, yapay zeka üzerinden yapılan çalışmaların karamsarlığı ortadan kaldırır mı? tartışması anlaşılamıyor.
 
Yeni nesil çalışmalar, uygulamalar ve üretimler kendi içinde elde ettiği veriyi daha güvenli hale getirmek için uğraşılan bir ha- reketi oluşturuyor. Üreticiler ile birlikte yenilikçi hizmet sağlayıcıları sezgisel arayüz kullanımı sonrası daha değerli hale geliyor. Çünkü, kurumlar ve yerel yönetimlerin “Akıllanması” ile taşlar yerine oturuyor.
 
Sürekli yenilenen teknoloji, buna bağlı olarak da sürekli değişen bir ekonomi, bu- gün pek çok ülkeyi veri güvenliği açısından zorlasa da yarın, bugünün ötesine geçecek bir yapıyı oluşturmayı sürdürüyor. Araştırmalar, 2030 yılına kadar otomotiv sektöründe yaşanacak değişimin büyük potansiyel sunacağını gösteriyor.
 
Nedensellik ilkesi üzerine kurulu bir davranış olan sezgisellik, otomotiv sektörün- de çığır açan buluşları ortaya çıkarırken, bir taraftan da doğal akışı tasarımlarla şekillendirmeyi başarıyor. Deneyimin önemi- ni kavrayan süreçte üretim ve üreticilerin bu esas üzerinden sunacakları bireysellikten, bütünselliğe doğru hareket ediyor.