16 ARALIK 2019 PAZARTESİ

Samulaş Akademi sinerji sağlıyor

Samsun’da kentiçi toplu taşıma hizmetlerini yürüten Samulaş, vatandaşın memnuniyetini artırmak amacıyla “SAMULAŞ AKADEMİ”yi faaliyete soktu...

Ekleme: 13 Temmuz 2019 Cumartesi 13:35/ Güncelleme: 13 Temmuz 2019 Cumartesi 13:35
SAMSUN-Samulaş, Türkiye genelin de örnek olacak bir uygulamaya imza attı. “SAMULAŞ AKADEMİ” adı- na verdiği “Eğitim ve istihdam arasındaki nitelikli insan gücünün oluşması- na katkı sağlamak” amacıyla faaliyetlerine kısa bir süre önce başladı.
Samulaş’tan yapılan açıklamada; “Önce Kalite’ sloganıyla yola çıkan Samulaş, hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyeti artırma konusundaki çalışmalarını da ara vermeden sürdürme taahhüdü vermiştir. Bu amaç doğrultusunda SAMULAŞ AKADEMİ faaliyetlerine başlamıştır. İlk olarak, toplu taşıma şoforü, raylı sistemler sürücüsü mesleklerinde hizmet gerçekleştiren sürücüleri ilgilendiren her konuda yetişkin lere yönelik, öğrenme modeli ile özel eğitimler verilecektir” denildi.
Şirketin, AKADEMİ ile birlikte Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) akreditasyonu ile “Yetkilendirilmiş Belgelendirme” kuruluşu olarak hizmet vereceği, ulaşım sektöründe “Sınav ve Belgelendirme” yapacağı duyuruldu.
Samulaş Genel Müdürü Enver Se- dat Tamgacı da yaptığı açıklamada, şirket olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu ve TÜRKAK başvuruları için çalışmaların tüm hızıyla ilerlediği hatırlatarak; “Rahat, konforlu ve kaliteli ulaşım hizmeti sunmak’ sözüyle çıktığımız ve ilerlediğimiz yolda vatandaş memnuniyeti için çalışmaya devam edeceğiz. Hizmette kalitenin kaliteli personel ile mümkün olacağını her zaman ilke edinmiş şirketimiz, eğitim faaliyetlerini sürdüre- cek. SAMULAŞ AKADEMİ’nin bu anlamda çok önemli bir misyonu ye rine getireceğine inanıyorum. SAMULAŞ AKADEMİ örneği, başta Samsun ili olmak üzere önce bölge- de, sonra ulusalda ulaşım alanında bu çalışmaların etkisi olacak ve bir sinerji yaratılacaktır” dedi.