19 EKİM 2019 CUMARTESİ

Şile’de değişim

Şile Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen geniş katılımlı genel kurulda kullanılan 89 oyun 45’ini alan Serhat Altınyay, Şile SS 169 No’lu kooperatifin yeni başkanı oldu...

Ekleme: 28 Haziran 2019 Cuma 21:48/ Güncelleme: 28 Haziran 2019 Cuma 21:48
 
ŞİLE-Öztaş bünyesinde hizmet veren SS 169 No’lu Şile Yeşilköy Üsküdar Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Se- çimli Olağan Genel Kurulu 26 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirdi. Şile Kültür Merkezi’n- de yapılan genel kurula 97 üye katıldı. 8 oyun kullanılmadığı seçime, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları, İstanbul Özel Halk Otobüsçüleri ve Otobüs İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık, ev sahibi sıfatıyla Öztaş Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tekin ve Yönetim Kurulu ile Özel Halk Otobüsçüleri şirket temsilcileri ile bir çok işletmeci, protokol erkanı ve  muhtelif yöneticiler katıldı. Divan Başkanı Özel Halk Otobüsleri Esnaf Oda- sı Başkanı Göksel Ovacık üyeleri Tarık Yılmaz ve Sıtkı Karabayır hükümet komiseri nezare- tinde oturumu yönetti.
Divan oluşturulmasının ardından genel kurul öncesi saygı duruşu ve istiklal marşı hep bir ağızdan söylendi. Genel kurul- da gündem maddelerine geçilmeden önce, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; “Esnafa ha- yırlı olsun” konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Ocaklı konuşmasında, Şile gerçeğini bildi- ğini, önceki görevleriyle her za- man esnafın yanında yer aldığı- nı vurgulayarak, gelişen ve hızla değişerek Şile için gereken hizmetin, doğru, faydalı ve kabul görür biçimde verilmesinden yana bütün esnafı desteklediklerini dile getirdi.
Ocaklı; “Her zaman, esna- fın yanında yer aldık, destek verdik. Hizmeti istenilen kali- tede ve konforda verilmesinin yolunu açmak için esnafımıza yol gösterdik. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da yanında olacağız Nokta!..” diyerek, hizmete ve hizmet verenlerin hizmet kalitesini sürdürme gayret- lerinin oranına göre destek vereceğine dikkat çekti.
Başkan Ocaklı, kamu-özel iş birliğini kurumsal bir yapılanma ve profesyonel bir anlayışla yapılması gereğine dikkat çekerek, bu anlayışı paylaştıklarını esnafın bu genel kuruluna katılıp göstermekle bu yönde ba şarılarının arttırmasına destek veren AK Parti ve MHP İlçe Başkanları’na da teşekkür ederek alınacak sonucun esnafa hayırlı olmasını diledi.
Mevcut başkan Kemal Öz- can ve yönetimine karşı, Serhat Altınyay’ın aday oldu iki listeyi değerlendiren esnaf, öncelikle, kooperatif ruhuna uygun şeffaf bir yönetim, katılımcı bir yönetim ve birlikte kurumsal bir hizmet beklediklerini belirtti.
Kemal Özcan’ın aday olup belirlediği Asil Listesi’nde: Ali Merdan Türkkan, Orhan Yıldırım, Nihat Ergümüş, Abdullah Kalender. Denetim Listesi’nde: Mustafa Şen, Önder Altın, İsma il Kaya ve Yedek Listesi’nde: Bilal Çağlar, Sami Karaboğa, Halit Akbaş, Bilal Kaya ve Esat Şahin. Yedek Denetim Listesi’nde: Turan Yıldırım, Yakup Şenol ve Ziya Sarı yer aldı.
Kemal Özcan, esnafın karşısına çıkarak, konuşmadan çok icraata önem verdiğini belirterek; “Ben konuşmam, icraat yaparım” diyerek, oy istedi.
Serhat Altınyay’ın Asil Listesi’nde: Kadir Yılmaz, Yılmaz Özcan, Bayram Kulcu, İlhan Kayahan. Denetim Listesi’nde: Atif Yılmaz, Onur Aybar ve İsmet Gürer. Yedek Listesi’nde: Cihan Kaşıkçı, Muhammet Fı- rat, İbrahim Ayyılmazdır, Fatih Olgun, Ercan Tarakçı. Yedek Denetim Listesi’nde: Sinan Açıkgöz, Erhan Kara ve Ertan Güler yer aldılar.
Seçimli Olağan Genel Kurul’da, başından sonuna demokratik bir anlayış ve karşılıklı iyi niyet çerçevesinde açıklığı ve şeffaflığı savunarak ortak akıldan yana görüşleriyle dikkat çe- ken Başkan Altınyay; “Biz birlikteyiz kazancımız da, kaybımız da. Bu nedenle, açık, anlaşılır, net ve ortak akılla yol alacağız. Bir ve birlikte olacağız” şeklinde hitap etti.
44’e karşı 45 oyla bir yıllığına seçimin galibi Altınyay oldu. Başkanlığa getirilen Altınyay eski başkan Kemal Özcan’ı kürsüye davet etti, mesaj verip, ve birbirini kutladılar.