19 EKİM 2019 CUMARTESİ

Şanlıurfa’ya “Akıllı Kioks”la çözüm

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ulaşım çözümleri üretmeyi sürüdürüyor. Büyükşehir Belediyesi şimdi de “Akıllı Kioks”ları devre aldı ve ücret ödeme sistemini rahatlattı...

Ekleme: 22 Haziran 2019 Cumartesi 23:11/ Güncelleme: 22 Haziran 2019 Cumartesi 23:11
ŞANLIURFA-Toplu taşımada yenilik yapmayı sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı kentiçi top lu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlara daha kolay ve pratik şekilde hizmet sunmak için kartların dolumunu gerçekleştireceği bir uygulamayı hayata geçirerek il genelinde birçok noktaya Akıllı Kioks cihazı yerleştirdi.
Şanlıurfa genelinde birçok gi şe ve bayileriyle geniş bir dolum ağına sahip olan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, gişe ve bayilere ilave olarak sıkıntı yaşanmaması için ilk etap ta internet üzerinden dolum hizmetini başlatmış, şimdi de “Akıl lı Kioks”lar ile insansız hizmet noktaları ile vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.
Çağın teknolojik gelişimine uyumlu olarak çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi sıra beklemeden ister kredi kartı, ister nakit olarak vatandaşların işlemlerini hızlı bir şekilde yürütme imkanı sunuyor.
 
GÖBEKLİTEPE ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi, yeniliklerine bu sefer de Şanlıurfa Müzesi önünden Göbeklitepe’ye sefer başlatıp, gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi, 1 Haziran itibari ile başlayan uygulama öncesi “Göbeklitepe Yılı”nı iyi değerlendirmek adına, tanıtım çalış malarına yoğun bir şekilde ağırlık verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 yılının “Göbeklitepe Yılı” ilan edilmesinin ardından 12 Bin yıllık geçmişi ile dünyanın bilinen en eski tapınağı Göbeklitepe Türkiye’nin simgesi haline geldi. Bu kapsamda, Göbeklitepe’nin tanıtımına yönelik çalışmaları daha da hızlandıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi dünyanın gündemine oturdu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Göbeklitepe ile ilgili bilgi içeren tasarım çalışmaları hazırlanıp Şanlıurfa İl genelinde bulunan birçok otobüs duraklarını giydirilerek bu uygulama ile Göbeklitepe tarihi hakkında vatandaşları bilgilendirme yapılıyor.
Ayrıca, Şanlıurfa’da elektronik toplu taşıma kartı “URFAKART”lar’a 2 yeni tasarım ya- pılaran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, sınırlı sayıda ÖZEL SE- Rİ URFAKART üretilip satışına başlandı. Göbeklitepe Bölgesi’ne ulaşım sağlayan 0 (sıfır) No.’lu Göbeklitepe Hattı’nın Şanlıurfa- ’yı ziyarete gelen vatandaşların tarihin sıfır noktasına ulaşımını kolaylaştırmak adına otobüs hattının ilk hareket noktasını Şanlıurfa Müzesi olarak düzenledi.
Tam biletin 5 TL., öğretmen 4 TL. ve öğrenci biletinin ise 3 TL. olarak belirlendiği hizmete olan yoğunluk nedeniyle otobüs ve sefer sayısının daha da artırılması planlanıyor.