19 EKİM 2019 CUMARTESİ

Sektör Gül açtı!

İSTAB Başkanı Turgay Gül, yıllardır mücadelesini verdikleri plaka tahdidi sürecinde İstanbul UKOME’nin aldığı kararla mutlu sona ulaştıklarını belirtti...

Ekleme: 22 Haziran 2019 Cumartesi 22:57/ Güncelleme: 22 Haziran 2019 Cumartesi 22:57
İSTANBUL- İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği Başkanı Turgay Gül, İstanbul UKOME’nin plaka tahdidi kararı ile değerlendirmede bulundu. Gül; “Bu ka- rar tüm sektörümüze hayırlı, uğurlu olsun. Biz, İTO 22. Mes- lek Komitesi ve İSTAB olarak bir hedef koymuştuk ve buna inanıyorduk. Çok şükür mahcup olmadık” dedi.
Başkan Gül; “Alınan bu ka- rarın tüm sektöre ve paydaşlarına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Öncelikle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKO ME), Toplu Ulaşım Hizmetleri (TUHİM) ve bu kararın alınmasına destek olan tüm yetkililere teşekkürü özellikle borç bilirim. Sektör basınımızın des teği her zaman moral kaynağımız oldu. Kamuoyu ve devlet yetkililerine sesimizi duyur mada hep yanımızda oldular. Biz, İTO 22. Meslek Komitesi olarak da, İSTAB olarak da bir hedef koymuştuk ve buna inanıyorduk. Çok şükür mahcup da olmadık. Seçim dönem lerinin bir faydası olacağını da biliyorduk. Sonucunda sektörümüzün mutlu olacağı, esnafından, şirketinden herkesin mutlu olacağı bir karar çıktı. Sektörümüzün tüm bileşenlerine, oda ve bütün derneklere, esnafa, şirketlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
 
22. Meslek Komitesi ve İSTAB yönetimi olarak çıktığımız bu yolda geçmiş dönemden bugüne kadar aynı şekilde çalışmalar yaptık. Geçmiş dönemdeki başkan ve yönetim kurulu üyelerimiz ile meclis komite üyelerimizin de bu sonuca ulaşılmasında çok önemli katkıları oldu. Seçimlerde belirttiğimiz gibi verdiğimiz sözleri tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.