19 EKİM 2019 CUMARTESİ

Vergi düzenleme atakları sürüyor

TÖHOB Genel Başkanı Ercan Soydaş ve beraberindeki heyet, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile görüştü. İki tarafta da görüşmeden memnun ayrıldı...

Ekleme: 16 Haziran 2019 Pazar 16:08/ Güncelleme: 16 Haziran 2019 Pazar 16:08
İSTANBUL-Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile İstanbul- ‘da bir görüşme gerçekleştiren TÖHOB Genel Başkanı Ercan Soydaş ve beraberindeki heyet, beklentileri ve gelir vergisi ile ilgili yasal düzenleme konusunda bilgilendirme yaparak, işleyen süreçle ilgili fikir teatisinde bulundu. Bakan Yardımcısı Nebati, yapılan görüşmeden memnun kaldığını belirterek, esnafın istek ve beklentileri ile ilgili bilgi alışverişlerini sürekli yaptıklarını ve bundan memnunluk duyduklarını dile getirdi. TÖHOB görüşmesine de bu çerçeveden baktığına dikkat çeken Bakan Yardımcısı Nebati, Özel Halk Otobüsçüleri’ne dönük KDV indiriminden sonra vergi düzenlemesinin de bir noktaya getirildiği, çalışmaların nihayetlenme aşamasında olduğunu, esnafa destek olacak çalışmaların nihayetlenme aşamasında olduğunu belirtti.
Bakan Yardımcısı Nebati; “Biz esnafımızın milli ekonomiye katkısını, tetikleyiciliği ile gelişim sunan olumlu çabalarını kolaylaştırmak hem hizmeti, hem ekonomiye katkısını kazancını da gözeterek sağlama hassasiyeti ile gerekeni yapıyoruz. Vergi düzenlemesi dahil iyileştirme çalışmaları ile ilgili süreç işliyor. Birlikte tüm zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyoruz” diye konuştu.
TÖHOB Genel Başkanı Ercan Soydaş, görüşmelerle ilgili değerlendirmesinde görüşmeden memnun ayrıldıkları- nı dile getirerek; “Bildiğiniz gibi, Cumhurbaşkanımızın oluru, Hazine ve Ma- liye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın talimatlarıyla işleyen süreç devam edi yor. Bu konuyla ilgili bilgilendirmemizi Bakan Yardımcımız Sayın Nured din Nebati’ye ilettik ve bu görüşme verimli geçti. Biz, TÖHOB olarak sonuca ulaşacağımızı görüyoruz. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcımız Sayın Nureddin Nebati’ye gösterdikleri hüsnü kabulü için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
TÖHOB heyeti, İstanbul merkez ofisine geçerek, yapılan çalışmalar ve gelişmelerle ilgili bir toplantı düzenleyerek, gündemindeki konularla ilgili değerlendirme yaptı. Başkan Soydaş, aktif hizmet anlayışını bilgilendirme temelli sürdüreceklerini ve üyelerin bilgilendirilmesine önem verdiklerini deli getirerek; “Yeni üye çalışmalarına da hız ve receğiz. Bu konuda ülke geneli sıkı çalışmalarımızı esnaf işletmeci katılımıyla sürdüreceğiz” dedi.  
TÖHOB Genel Sekreteri Ramazan Çalan, Özel Halk Otobüsü İşletmeciliği konusunda yasal alt yapının temininde sağlam temellerin atılması gerektiğine dikkat çekerek, sistem çalışmaları dahil bazı önemli uygulamaların da bu çerçevede incelenmesi gerektiğini vurguladı. Genel Sekreter Çalan; “Başta Bursa ol- mak üzere verimliliği arttıran gelişimin önünü açan illerdeki var olan uygulamaları incelemek için çalışmalar daha da hız vereceğiz” dedi.