19 EKİM 2019 CUMARTESİ

Erguvan işletmecilerine çalışma ruhsatı verilecek!

Kuruluşu tartışma konusu olan ve İBB iştiraki İstanbul Otobüs A.Ş. bünyesinde “Erguvan” renkli otobüsler olarak kiralık toplu taşıma hizmeti veren işletmecilere özel çalışma ruhsatı verilecek...

Ekleme: 16 Haziran 2019 Pazar 14:40/ Güncelleme: 16 Haziran 2019 Pazar 14:40
İBB yetkili birimleri tarafından alınan kararla İstanbul Büyükşehir Belediye iştiraki İstanbul Otobüs A.Ş. bünyesinde toplu taşıma hizmeti gören “Erguvan” araç sahiple- rine çalışma ruhsatı verilecek. Otobüs A.Ş. bünyesinde kiralama usu- lü ihaleyle hizmet veren araç sahip- leri bekledikleri sonucu alacaklar.
Uzun zamandan beri Özel Halk Oto- büsü statüsünde çalışma ruhsatı alma talepleri bu kararla yerine getirilirken, kararın hukuki boyu üzerinde tartışmalara neden olacağı belirtiliyor. Ruhsatların İstanbul Otobüs A.Ş. bünyesinde düzenlenecek bir törenle araç sahibi işletmecilere verileceği öğrenildi.
Bu gelişme üzerine bir açıklama yapan İstanbul Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık; “İBB’nin bu uygulaması karşısında, Özel Halk Otobüsçüleri’nin ‘Plaka Tahdidi’ taleplerinin de yerine getirlemesi kaçınılmazdır. Çünkü, bu uygulama bize daha da zorlanacağımızı gösteriyor” dedi.