15 EYLÜL 2019 PAZAR

İstanbul Halk Ulaşım iftarı yoğun ilgi gördü

İstanbul Halk Ulaşım A.Ş.’nin geleneksel iftar programı 23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın da katılımıyla gerçekleşti...

Ekleme: 24 Mayıs 2019 Cuma 23:37/ Güncelleme: 24 Mayıs 2019 Cuma 23:37
İSTANBUL-Geleneksel İstanbul Halk Ulaşım A.Ş.’nin bu yılki iftarı yoğun katılımla Ha liç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın da katıldığı iftarda İBB üst düzey yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşlarından oluşan protokol erkanı, Otokar yetkilileri ve ana sponsor Örnek Otomotiv, VOITH yöneticileri, Özel Halk Otobüs leri Esnaf Odası Başkan ve Yönetim Kurulu ile Mavi Marmara A.Ş., Öztaş A.Ş., Yeni İstan bul A.Ş. ve Özulaş A.Ş. şirket başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kur-an tilaveti ile başlayan iftar programı öncesi Özel Halk Otobüsçüleri’ne yakın duruşuyla tanınan İBB Başkan Adayı Yıldırım bir otobüsün direksiyonuna oturup, esprili üslubuyla; “Kolay ar- tık, şoförlük de kolaylaştı” sözü tebessüm ettirdi. Özel Halk Otobüsçüleri ile iftar yapan Yıldırım, öğrenci akbilinin 85 TL.- ’den 40 TL.’ye indirilmesini hatırlatıp, “45 TL. Fark yüzünden zarar etmeyeceksiniz” müjdesi malumun ikrarı olarak esnaf için teyidi oldu.
Yıldırım, iftar öncesi 5 halk otobüsü firma başkan ve yöneticileri ile İETT ve belediye yetkilileriyle bir araya geldiğini de anlatarak; “Bugünkü toplantının iki tane önemli müjdesi var. Bunlardan bir tanesi sizin belediyeden alacağınız hak edişler, onlar ödene- cek, kararı alındı. Arkadaşlarla görüştük, inşallah önümüzdeki birkaç gün içinde, bayramdan önce mutlaka bu paralarınızı alacaksınız. Diğeri de; öğrenci akbil inidirimi farkı İBB tarafından karşılanacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Esnafın Ramazan Bayramı’nı da tebrik eden Yıldırım; “Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Daha sonra da Kurban Bayramı var ama iki bayram arası 23 Hazi- ran’da İstanbul’un bayramı var. Bu bayramı beraber kutlamaya hazır mısınız?” demesine esnaf alkışla karşılık verdi.
İstanbul halk Ulaşım A.Ş. Yönetim Kuru lu Başkanı Naci Yağız, iftarla ilgili yaptığı açıklamada, katılımdan memnun olduğunu, fazla olmasından ayrıca mutluluk duyduğunu belirterek; “Bu yıl; ‘Haliç Kongre Merkezi ’nde buluşalım’ dedik. Birlik ve beraberliğimizin göstergesi olan bu buluşmalar, iletişim ve sinerjiyi güçlendiren buluşmalar dır. Yetkililerle de bir araya geldiğimiz bu buluşmalar iletişimde mesafe almamızı sağ lıyor. Katılanlara teşekkür ederim” dedi.