15 EYLÜL 2019 PAZAR

TÖHOB Özhaseki ile görüştü

TÖHOB sorunların çözümü, kalıcı sistem ihdası ile gelişime uygun bir toplu taşıma hizmet anlayışı konularında görüşmek için AK Parti Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etti...

Ekleme: 17 Mayıs 2019 Cuma 19:50/ Güncelleme: 17 Mayıs 2019 Cuma 19:50
ANKARA-Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği Derneği TÖHOB, icra edilen genel kurul sonrasında icraatlarına hız kazandırdı. Üye hareketliliğini bilgilendirme ve iletiş noktasında arttırıcı girişimler yanında devlet katında da taleplerin iletilerek farkındalığı daha artırarak çözüme destek çalışmalarına başladı. 
Geçtiğimiz hafta, TÖHOB Genel Başkanı Ercan Soydaş ve Başkan Yardımcısı Göksel Ovacık, Özel Halk Otobüsçüleri’nin yasal tanımı ve sektörel gelişim ile daha verimli ve yeni kent yapılanmalarına uygun bir toplu taşıma sisteminin ihdasına dönük sökter gereklilikleri ile öngürülerinin istişaresi için Yerel Yönetimler’den Sorumlu AK Parti Ge- nel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi makamında ziyaret etti. TÖHOB Başkan Yardımcısı Göksel Ovacık, ziyaret sonrası; “Sayın Özhaseki ile sektörel gelişimde gerekli yapılanmaları ele aldık. Sorunlarımızın beklentilerni ve kentiçi toplu taşıma sistemine dönük öngörülerimizi ileterek, yasal tanım ve düzenleme dahil birçok konularda fikir alışverişinde bulunduk. Gayet olumlu görüş- me geçekleştirildi. Başkanımız Sayın Soydaş, sorunların yanı sıra yeni yapılanmada gerekli gelişim gereği uygulamalar konusunda istişarede bulundu” diye konuştu.