19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

“Sprinter Sana Yakışır”

23 yıldır Türkiye’de satışa sunulan Mercedes-Benz Sprinter, yeni versiyonu ile bayilerde yerini aldı. 3 karoser seçeneğiyle pazara sunulan Sprinter, modüler platform üzerine inşaa edildi...

Ekleme: 11 Mayıs 2019 Cumartesi 02:05/ Güncelleme: 11 Mayıs 2019 Cumartesi 02:05
Minibüs, panelvan ve kamyonet olmak üzere 3 karoser seçeneğinde satışa sunulan aracın, modüler platform üzerine inşa edilen 3. nesil Sprinter Türkiye’de satışa sunuldu. Araç hakkında açıklamalarda bulunan Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, “Yeni nesil Sprinter araçlarımız sahip olduğu özelliklerle  yolcu ve yük taşımacılığı için ticari çözüm sunuyor” dedi.
 
3. Nesil Yeni Sprinter minibüs, 13+1’den 22+1 kişiye kadar farklı yolcu kapasitelerinde alınabilecek. Araçta, 3 noktalı emniyet kemerli koltukların bulunduğu kaydedi- lirken, hem ön hem de yolcu bölümü için ayrı klima sistemi, yeni iç yan kaplamalar, arka hoparlörler, her koltuk sırası için USB girişleri ve telefon koyma yerleri gibi donanımlara yer verildiği, 5 ton azami yüklü ağırlığa sahip kalın teker seçeneği var.
 
Elektrik destekli deri direksiyon simidi, süspansiyonlu sürücü koltuğu, hız sabitleyici seçeneği, USB ve Bluetooth ara yüzlü, yenilenen multimedya sistemi ise aracın yeniliklerini oluşturuyor. Öte yandan, Sprinter arkadan itiş ya da önden çekişli olarak tercih edilebilirken, önden çekişli versiyonun, arkadan itişli olana  göre 50 kg. daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip .
 
Önden çekişli Sprinter modellerinde 9 kademeli tork konvertörlü otomatik şanzıman sunulduğu açıklanırken, standart versiyonlarda ise 6 ileri manuel şanzıman sunuluyor. Mercedes-Benz’in yeni hafif ticarisinde sunulan güvenlik donanımları ise, mesafe takip sistemi, aktif fren asistanı ve şerit ta- kip asistanı ve yorgunluk uyarısı şeklinde.