19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

Ordulu’lar yeni dönemle tanıştı

Ordu Büyükşehir Belediyesi, “Toplu Ulaşımda Dönüşüm Projesi” kapsamında bir uygulamayı daha hizmete sundu. Büyükşehir Belediyesi, “Akıllı Toplu Taşıma” ya geçti...

Ekleme: 11 Mayıs 2019 Cumartesi 01:58/ Güncelleme: 11 Mayıs 2019 Cumartesi 01:58
ORDU-Toplu taşıma otobüslerinin tahmini geliş süresini gösteren LCD LED ekranlar ile “Ordumkart” do- lum otomatları yerleştirilen akıllı duraklarda bu kez “Neredeyim?” uygulaması hayata geçirildi. Kapalı durak- lara ve tabela duraklarına yerleştirilen haritalar ve karekod uygulamaları sayesinde vatandaşlar gelecek araçların plakalarını, hangi hattın kaç dakika içerisinde durağa geleceğini, beklenen duraklardan hangi hatların hangi güzergâhlara gideceğini, beklenen duraklardaki güzergâhlar üzerinde hangi kamu kurum ve kuruluşlarının bulunduğunu öğrenebilecekler. Sistemin ak- tif hale gelmesi için IOS işletim sistem li telefonlarda kameraların karekodu okuması, Android işletim sistemli telefonlarda ise karekod programının indirilip okutulması gerekiyor.
Ordu Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği akıllı duraklar ile birlikte ilk etapta duraklara yerleştirdiği ekranlarla vatandaşlara kolaylık sağlayarak durağa yaklaşmakta olan dolmuşların hat numarası, plakası ve tahmini geliş süresi gibi bilgileri vermişti. Dolum otomatları sayesinde ise toplu taşımada kullanılan “Ordumkart”- lara anında para yüklenebilmesine im- kân sağlamış olacak.