19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

AKÜ’nün programı çözüm üretiyor

“Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı Programı” nitelikli şoför yetiştirip, teorik ve pratik eğitim ile bilimsel olarak çözüm üretiyor...

Ekleme: 11 Mayıs 2019 Cumartesi 01:56/ Güncelleme: 11 Mayıs 2019 Cumartesi 01:56
AFYON-Gebze Ticaret ve Sanayi Odası 22 No.lu Meslek Komitesi tarafından geçtiğimiz hafta “Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı MYO Otobüs Kaptanlığı Programı”nı incelemek üzere düzenlenen geziye katılan Gebze Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa Y. Sekin ve yanındaki heyet bu ziyaretten bir hayli memnun ayrıldı. Heyetler arası yapılan görüşmelerde taşımacılık sektörünün en önemli problemi olan nitelikli ticari araç sürücüsü yetiştirilmesinde meslek yüksekokullardaki programların yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi için görüş alışverişi yapıldı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı MYO Otobüs Kaptanlığı Programı ziyareti, Gebze Ticaret ve Sanayi Oda- sı Genel Sekreteri Mustafa Y. Sekin başkanlığında Meslek Komite Başkan Yardımcısı Sinan Yanık, Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Bayram ve diğer Meclis Üyeleri Ataman Adıgüzel, Cevat Seyran, Zekai Akyıldız, Sezayi Gürses ve Raşit Arslan’ın katılımı ile gerçekleşti.
Toplantı ve görüşmeler, Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı MYO adına Dr. Öğr. Üy. Kemal Karayormuk, Öğr. Gör. Ercan Şimşir, Öğr. Gör. A. Hakan Yalçın ve Öğr. Gör. Emrah Ergeç nezaretinde gerçekleşti. Ziyaret sırasında otobüs kaptanlığı programının fiziksel alt yapı durumu incelenerek, genel bir değerlendirme yapıldı.
Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Dr. Öğr. Üy. Kemal Karayormuk; “Gebze Ticaret ve Sanayi Odası’nın bizim programımızla ilgilenmesi ve bu konuda araştırma yapması doğru bir hedefle hareket ettiğimizi bir kez daha gösterdi. Heyet, yaptığımız bilimsel çalışmaların önemini anladı ve teorik, pratik birlikteliğinin çözüm yarattığını görmeleri adına önem arzetti. Okulumuzun emsal teşkil etmesi özellikle, şehirlerarası yollarda yaşanacak can ve mal kayıplarını önleyecek bir sonuç ortaya koyması ziyaretçilerimize kendi hedefleri için de bir yol gösterici oldu” diye konuştu.