19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

İBB’den otobüsçülerin yüzünü güldüren karar

Haziran’da sona erecek meclis kararı ile yapılan ücretsizlere biniş başı destek ödemesinin devamı için İBB Genel Sekreter Yardımcısı ve AP Parti Grup Başkanı ile ayrı ayrı görüşen şirket başkanları ziyaretten memnun ayrıldı...

Ekleme: 11 Mayıs 2019 Cumartesi 01:48/ Güncelleme: 11 Mayıs 2019 Cumartesi 01:48
İSTANBUL-İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran Ayı’na kadar biniş başı ödeme destek kararı Özel Halk Otobüsçüleri’nin talebi doğrultusunda yıl sonuna kadar uzatıldı.
İstanbul Özel Halk Otobüsleri şirket başkanları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Adil Karaismailoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile ayrı ayrı görüştü.
Her iki görüşmeye de Özulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin, Öztaş A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tekin, Yeni İstanbul Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşir, Başkan Yardımcısı Nihat Pelen, İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naci Yağız ve Mavi Marmara A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Gürler ile birlikte İSAROD Başkanı Zakir Uzun katıldı.
Yapılan görüşmelerden sonra bir açıklama yapan Mavi Marmara A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Gürler, ziyaretin olumlu geçtiğini belirterek; “Esnafımızı mutlu edecek mutubakat sağladık. Şirket başkanları olarak ilettiğimiz taleplerimize gerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Adil Karaismailoğlu, gerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanı Mehmet Tevfik Göksü ayrı ayrı olumlu bakarak, sürenin talebimiz doğrultusunda yıl sonuna kadar uzatılacağını açıkladılar. Esnafımıza nefes aldıracak mutabakat bizleri de memnun etmiştir” diye konuştu.