19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

TÖHOB’a Soydaş Başkan

TÖHOB (Tüm Özel Halk otobüsleri Birliği Derneği), 5. Seçimli Olağan Genel Kurulu toplantısı İstanbul Pendik’teki Green Park Otel’de yurt geneli gelen delegelerin katılımıyla gerçekleştirildi ve delegeler Ercan Soydaş ile devam kararı verdi...

Ekleme: 3 Mayıs 2019 Cuma 19:33/ Güncelleme: 3 Mayıs 2019 Cuma 19:33
TÜRKİYE geneli özel halk otobüs işletmecilerinin tek çatı örgütü TÖHOB, 5. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda geçmiş dönem ve geleceğe dönük yeni yapılanma konusunda değişim kararı verdi. Bu yaklaşımın ağırlık kazandığı genel kuruldaki seçimde yeni dönem Ankara Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş başkanlığa getirildi. İki listenin katıldığı seçimde 55’e karşın 58 oy çoğunluğu ile “Soydaş ile yola devam” denildi.
 
ÖRNEK GENEL KURUL
TÖHOB 5. Seçimli Olağan Genel Kurulu örnek alınacak bir sektörel olgunluk ve demokratik anlayış içerisin- de geçerek, Özulaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin’in divan başkanlığına seçilerek divanın oluşturmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunan genel kurul açılış konuşması ile başladı.
TÖHOB Genel Sekreteri Onur Orhon birliğin faaliyet ve denetleme raporunu okuyup, üyeleri bilgilendirdi. Belirlenmiş gündem maddelerine uygun olarak faaliyet, denetleme raporu ve müzakereler ile ibralar yapılarak, tüm gündem maddeleri görüşüldü.
İki listenin yer aldığı TÖHOB Genel Kurulu’nda Başkanı İsmail Yüksel, kuruluşundan 5. Seçimli Olağan Genel Kurul’a kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, başarılan ve başarılmasına çalışılan konular ile yeni dönem gerçekleştirilecek projeleri anlattı.
Mevcut yönetime karşı aday çıkaran Ankara Mavi Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş, yaptığı konuşmasında; bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olduklarını, kurucu iller arasında Ankara olarak yer aldıklarını ve yapılan çalışmalarla sağlanan kazanımlar için emeği geçenler ile yönetime teşekkür ederek, yeni dönemde gerekli yeni soluklanış ve değişimle, yeni bir anlayışa bağlı olarak hizmetin sürdürülmesini işaret etti. Soydaş, birlik içinde An- kara merkezli bir TÖHOB olarak yol almak için aday olduğuna dikkat çekti. Soydaş, ayrıca, sektörel gelişimin ve bununla ortaya çıkan gerekleri yerine getirmek için birlikte yol almalarının gerektiğini, buna önem verdiğini belirterek, bunun sağlanabilmesi için değişimden yana olduğu mesajını verdi.
 
YENİ BAŞKAN SOYDAŞ
5. Seçimli Olağan Genel Kurul’da yapılan delege konuşmaları ve temenniler bitiminin sonunda her iki aday ve listeler oylandı. Toplam 113 oy kullanılan seçim sonucunda sandıktan 55 oy İsmail Yüksel ve ekibine, değişim ve genel merkezin Ankara olması görüşünü benimseyenlerin verdiği 58 oy alan Ercan Soydaş da TÖHOB başkanlığına seçildi. 
Başkanlığa seçilen Ercan Soydaş ve ekibini kutlayan İsmail Yüksel, hayırlı olsun dilekleri ile yeni başkan ve ekibine görevlerinde başarılar diledi.
Seçilmesi sonrası bir teşekkür konuşması yapan Ercan Soydaş, başta İsmail Yüksel ve eski yönetimine yaptıkları çalışma ve gayretleri için teşekkür ederken, ayrıca, ülke geneli hep birlikte sektörel birlik ve kurumsal yapı için beraberce yol alınacağı mesajı verdi.