19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

TÖHOB’un yeni başkanı Soydaş

Değişen koşullara uygun ve hızlı sektörel gelişim anlayışıyla başkanlığa aday olan Ercan Soydaş, TÖHOB Genel Başkanı seçildi...

Ekleme: 3 Mayıs 2019 Cuma 19:13/ Güncelleme: 3 Mayıs 2019 Cuma 19:13
TÖHOB (Tüm Özel Halk otobüsleri Birliği Derneği), 5. Seçimli Olağan Genel Kurulu sonunda genel başkanını değiştirerek, Ankara merkezli yeni bir dönemi başlattı. Başkan Soydaş’ın da belirttiği gibi yeni anlayışta; kurumsal, katılımcı ve hızlı bir toparlanma ile çağa uygun bir değişim faaliyeti sürdürülecek. İsmail Yüksel dönemini sonlandıran değişim, yeni Başkan Ercan Soydaş ile yönetim kurulu tarafından öncelikli sorunları çözmeyi hedefliyor.
 
Özel Halk Otobüsü İşletmeciliği’ne bir tanım umudu verecek, sektörün tek çatı örgütü unvanını kazanan ve devletin üst kademeleriyle görüşme sağlayan TÖHOB’un hızlı değişen yeni koşullarda atıl kalmaması için başlatılan bu arayış, değişim ciliğin altında kurumsallaşmaya hız kazandırarak doğrudan sermaye yapılanmasına dönüşecek çizgiyi işaret etmesi açısından oldukça yerinde ve heyecan verici bir yeni anlayış olarak gözüktü.
 
Özel Halk Otobüsçüleri’nin kurumsallaşma anlayışlarını sorgulatacak bu kan değişimi, gidişatı doğru analiz etmesi yanında var olan yapı taşlarını doğru örmesi ve doğru biçimde değerlendirmesine bağlı olarak hizmet vermek için yola çıktı. Ercan Soydaş rüzgarıyla başlatılan ve umutları çoğaltan bu yeni dönemde bireyselliğin terk edilerek, kamu-özel iş birliği algısına bakışı düzeltecek bir açılımla, esnaf açısından katkı sunması bekleniyor.