29 MAYIS 2020 CUMA

Cengiz Ergün’e tebrik ziyareti

Özel Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Erdoğan Akatmaca ve Yönetim Kurulu Üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yeniden seçilen Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret etti...

Ekleme: 26 Nisan 2019 Cuma 19:08/ Güncelleme: 26 Nisan 2019 Cuma 19:08
MANİSA-Manisa Özel Halk Oto- büsleri Kooperatif Başkanı Erdoğan Akatmaca ve Yönetim Kuru- lu Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yeniden seçilen Cengiz Ergün’ü ziyaret etti.
Ziyaretten memnun olduğu- nu belirten Başkanı Ergün; “Özel Halk otobüsçüleri ile hizmet ve- rip bugünlere geldik. Bundan sonra da beraber hizmete devam edeceğiz” dedi.
Ziyaret sonrası gazetemize bir değerlendirme yapan Başkan Erdoğan Akatmaca, Başkan Cengiz Ergün ile uzun süreden beri uyumlu çalışarak hizmet verdiklerini belirterek; “Başkanımızın yeniden seçilmesi gecikmesiz toplu taşıma hizmeti vermemiz kesintisiz kılacak. Bildiğiniz gibi geçen yılın sonu trafik sıkışıklığının giderilmesi için ev, iş ve okul gibi ulaşım taleplerinin özel araçlar yerine, ana omurga özelliği taşıyacak yüksek yolcu taşıma kapasiteli elektrikli otobüslerle yapılması planlanmıştı. buna dönük alınan elektrikli otobüsler ile belirlenen güzergahlarda taşıma planlanmış. Düzenlenmeler sonunda merkezde servis araçları için güzergahlar belirlendi. her türlü düzenlemeler tamamlanarak uygulama başlatılmıştı. Bu yaklaşımla yolcunun merkezde meydana gelen trafik sıkışıklığı yüzünden biniş ve varış yerine 50 dakika da zor ulaşması tepkiye neden olmuş, bu düzenleme gecikmeyi yüzde 50 azaltıp 20-25 dakika- ya indirerek yolcu memnuniyeti sağlatmıştı. Düzenleme bizim gecikmemizi ortadan kaldırıp, giderek ciddi biçimde yolcu sayımızı arttırmıştır.  Manisalılar ’ın kâbusu olan trafik sıkışıklığı ile yoldaki zaman kaybı giderilmiş, bizime de yolcu ilişkilerimiz memnuniyete dönüşmüştür. Sayın başkanımız ile yeni dönemde kolaylaştırıcı memnu niyet arttırıcı kamu özel iş birliğine ‘Manisa örnek uygulaması’ diye hayat bulacaktır. Birlikte yol alacağımız inancıyla kendilerine bir tebrik ziyareti yaptık ve başarılar diledik” dedi.