19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

MBT-TBF yeniden!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Milli Basketbol Takımlarına desteğini 18 yıldır sürdüren Mercedes-Benz Türk, sponsorluk sözleşmesini 2022 yılına kadar uzattı...

Ekleme: 19 Nisan 2019 Cuma 22:25/ Güncelleme: 19 Nisan 2019 Cuma 22:25
TÜRK Milli Basketbol Takımları resmi sponsorluğunu 2001’den bu yana sürdüren Mercedes-Benz Türk, sponsorluk sözleşmesini 4 sene daha uzattı. 15 Nisan Pazartesi günü Sinan Er- dem Spor Salonu’nda düzenlenen imza törenine Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hi- dayet Türkoğlu, A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenö rü Ufuk Sarıca, milli takım oyun cuları, MBT İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Mercedes-Benz Türk yöneticileri katıldı.
Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün düzenlenen imza töreninde yaptı ğı konuşmada, Mercedes-Benz Türk’ün 2001 yılından bu yana Türkiye Milli Basketbol Takımları sponsorluğunu aralıksız sürdürdüklerinin, bunun da şirketin uzun vadeli bakış açısını; gelenek, sadakat ve istikrar kav ramlarına verdiği büyük önemin bir göstergesi olduğunun altını çizdi. Mercedes-Benz spon- sorluğunda geçen 18 yıllık süre de Türkiye Milli Basketbol Takımları pek çok farklı başarıya ulaştı. Türkiye A Milli Kadın Bas ketbol Takımı, Akdeniz Oyunları’nda şampiyon olurken, Avrupa Şampiyonası’nda bir kere 2., bir kere 3., Dünya Şampiyonası’nda ise bir kere 4. oldu ve 2 kez de olimpiyatlara katıldı. Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı da, Akdeniz Oyunları’nda şampiyon olurken, Avrupa Şampiyonası’nda bir kere 2. ve ayrıca, Dünya Şampiyonası’nda da bir kez 2. oldu.