19 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA

Portekizli’ler SAMULAŞ’ta!

Portekiz’in 2. büyük şehri Porto’nun Metro Yöneticileri, SAMULAŞ’ın Hafif Raylı Sistem’de kullandığı araçları inceledi. Heyet, SAMULAŞ’taki sistem hakkında bilgi alıp, şirket içinde de ziyaretlerde bulundu...

Ekleme: 19 Nisan 2019 Cuma 22:17/ Güncelleme: 19 Nisan 2019 Cuma 22:17
SAMSUN-Hafif Raylı Sistem’in işle ticisi Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş. (SAMULAŞ) Portekiz’den gelen metro yöneticilerini ağırladı. Porto’nun Metro Operasyon Müdürü Pedro Mota Pereira ile Porto Metrosu Operasyon Direktörü Nuno Aleluia, SAMULAŞ’ı ziyaret etti. Portekizli konuklarını SAM- ULAŞ merkezinde ağırlayan Genel Müdür Yardımcısı Ziya Kalafat; “Konuklarımız, Raylı Sistem Hattı’nda kullandığımız Çin Menşeili CRRC Marka Hafif Raylı Sistem araçlarımızı inceledi. Bakım ve onarım ekiplerimiz konuklarımıza özellikle araçların işletim ve bakım performansları hakkında detaylı bilgi sundu” diye konuştu.
Portekizli metro yöneticilerinin ayrıca, Bursa’da Durmazlar Makina Sanayi tarafından üretilen yerli tramvay Panaroma hakkında da bilgi aldıklarını belirten Kalafat; “Misafirle- rimize Panaroma ile ilgili de teknik bilgiler sunduk. Karşılıklı bilgi alışverişi sonrası Porto Tramvay İşletmesi’nin önemli anahtar perfor- mans verileriyle ilgili bilgi sahibi olduk. Bu performans verilerini kendi verilerimizle kıyasladığımız da vatandaşımıza sunduğumuz hiz met kalitesinin oldukça yüksek olduğuna bir kez daha şahitlik ettik. Bu durum bizleri mutlu etti” dedi.
Porto’dan gelen konuklar daha sonra SAMULAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan’ı da makamında ziyaret etti. Heyet, Gürkan’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, Porto’ya davet etti.