26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

141. Yıl Kutlamaları öğrencilerle güzel

Erzurum’da Polis Teşkilatı’nın 141. Yılı Kutlamaları kapsamında ortaokul öğrencileri “Trafikte Yaya Bilincinin Oluşturulması” projesi adına etkinlikte polislere yardımcı oldular...

Ekleme: 12 Nisan 2019 Cuma 19:32/ Güncelleme: 12 Nisan 2019 Cuma 19:32
ERZURUM-Polis Teşkilatı’nın 141. Yılı Kutlamaları kapsamında ortaokul öğrencileri İçişleri Bakanlığı’nın “Trafikte Yaya Bilincinin Oluşturulması” projesi kapsamında “Yaya Öncelikli Trafik” uygulaması gerçekleştirdi. Cumhuriyet Caddesi Fil Geçidi üzerinde düzenlenen programda öğrenciler polislerle birlikte kırmızı düdük çalarak sürücülere broşür dağıttı.
Erzurum Trafik Şube Müdür Vekili Murat Parmaksızoğlu, sürücüleri bilgilendirmek amaçlı bir proje olduğunu ifade ederek; “10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri nedeniyle öğrencilerle birlikte, yaya öncelikli trafik anlayışına dikkat çekmek için bu uygulamayı tertip ettik. ‘Öncelik yaya geçidi’ sloganıyla sürücülerimize, kurallara uymala rı gerektiğine dikkat çekmek için burada bulunuyor, sürücü ve yayaları bilinçlendirmek için çalışıyoruz. İnşallah sürücülerimiz yaya geçitlerinde bu uygulamadan sonra daha dikkatli olur” dedi.