26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

Maliye Bakanı Albayrak esnafa beratını verdi!

Özel Halk Otobüsçüleri ile Haliç Kongre Merkezi’nde bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KDV indirim sonrasında, esnafa, şimdi de vergi indirimi müjdesi verdi...

Ekleme: 29 Mart 2019 Cuma 19:38/ Güncelleme: 29 Mart 2019 Cuma 19:38
İSTANBUL-TÖHOB tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Hazine ve Maliye Bakanı Be- rat Albayrak görüşmesi, yurt geneli Özel Halk Otobüsleri işletmecileri ve yöneticileri ile İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, İBB Ulaşım Daire Başkanı Yunus Emre Ayözen, İETT Genel Müdürü Dr. Ahmet Bağış ile beraber müdür yardımcıları ve daire başkanları, İstanbul Otobüs A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin’in de bulunduğu toplantı ile gerçekleştirildi.
TÖHOB Başkanı İsmail Yüksel’in açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, Başkan Yüksel Özel Halk Otobüsçüleri’nin yaşadığı sorunlar ve çözümüne dönük taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar ulaştırdıklarını, aldıkları destekle önemli mesafeler kat ettiklerini dile getirdi. Başkan Yüksel; “Cumhurbaşkanı’mız ile gerçekleştirdiğimiz buluşmamızda verdikleri söz sonrası KDV indirimi gerçekleştirildi. Ancak, hükümetimizin de belirttiği gibi KDV indiriminin soluk aldırabilmesi için vergi düzenlemesinin de gerektiği, hükümetimizin de bunda hemfikir olması, bugün, yaşanan sürece gelinmesini sağladı. Şimdi de sonuçla berabere müjdeyi Sayın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ağzından duymak istiyoruz” dedi.
 
 
 
 
BERATI NİSAN’DA
Başkan Yüksel’in konuşmasından sonra kürsüye gelen Bakan Albayrak, Özel Halk Otobüsçüleri adına TÖHOB girişimine Cumhurbaş kanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destek vermesi ile başlatılıp, gerçekleştirilen KDV indiriminden sonra vergi düzenlemesi konusunda da aynı destekle çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Bakan Albayrak, söz konusu düzenlemenin genel seçimler nedeniyle Nisan Ayı’nda nihayetlendirileceğini açıkladı. Bakan Albay- rak; “Devletimiz güçlüdür. Her türlü sorunun üstesinden halk desteği ile gelir. Bütün sorunları da çözmeye muktedirdir” dedi.
Konuşması, esnafın ilgi ve alkışları ile karşılık bulduğu toplantının sonunda esnaf, Bakan Albayrak’a bir tablo hediye ederek, günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.
 
 
BERABER YÜRÜYECEĞİZ
Toplantı ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan TÖHOB Başkanı İsmail Yüksel; “Ülke genelindeki Özel Halk Otobüsçüleri hakikaten çok zor bir durumda. Evet, bize düşen, devlet ile konuyu doğru zeminde, öncelikleri dikkate alarak görüşmek ve de sorunların çözümüne dönük olarak gerekeni yapmaktan ibarettir. Bunu düne kadar yaptık, bugüne gelişini ve sonucunu birlikte aldık. İstanbullu şirket yöneticileri, Anadolu’daki işletmecilerimiz,  yöneticilerimiz ve esnafımız, bütün herkesin emeği oldu. Bugün, bu kısa zamanda imkânını kullanıp, toplantıya yurt genelinden gelen bütün arkadaşlarım ve yöneticilerime yürekten teşekkür ediyorum. Birlikte olduğumuzda da her sorunu çözeceğimize inanıyorum. Yeterki birlikte olalım ve birbirimizin kuyusunu kazma- dan birlikte hareket edebilelim, gerisi teferruat” diye konuştu.