26 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA

Gönülleri fehtetti

Aydın’da seferi esnasında aracını durdurup yoldaki Türk Bayrağı’nı yerden alan şoför hem gönülleri fethetti, hem de kendisini ayın şoförü yaptı...

Ekleme: 22 Mart 2019 Cuma 22:28/ Güncelleme: 22 Mart 2019 Cuma 22:28
AYDIN-Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından her ay düzenli olarak verilen ayın şoförü ödülü, bu ay 15 yıldır şoförlük mesleğini icra eden 33 yaşındaki Mehmet Beşparmak’a verildi. Mimar Sinan ile Ata Mahallesi Hattı’nda midibüsü ile seferini yapan şoför Mehmet Beşparmak, Ata Mahallesi’nde ilerlerken, yolda karton üzerine yapıştırılmış Türk Bayrağını gördü. Yolcuların şaşkın bakışları arasın da aracını durduran Beşparmak ’ın, araçtan inerek yoldaki Türk Bayrağını alarak aracının önüne koyması gönülleri fethetti.
Duyarlı davranışı ile yolcuların takdirini kazanan Beşparmak, Şehiriçi Özel Halk Otobüs leri Kooperatifi tarafından ayın şoförü seçildi. Aydın Son Durak Tesislerinde gerçekleştirilen törende ayın şoförü seçilen Mehmet Beşparmak, ödülünü Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in elinden aldı.
Aydın Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, bu duyarlı davranışı tüm şoförlerin yapacağından emin olduğunu ifade ederek, ayın şoförü Beşparmak’ı tebrik etti.
Rektörü Aldemir yaptığı konuşmada; “Bazen yüzlerce sözcük kurarız, konuyu anlatama yız. Bazen bir hareket yaparız her şeyi özetler. Mehmet karde şimizde bir hareketi ile nefeslerimizi kesti. Şanlı bayrağımızı yerden almanız bizi o kadar gururlandırdı ki Allah senden bin kez razı olsun” dedi. Rektör Aldemir, şoför Beşparmak’ın yol dan aldığı bayrağı rektörlük odasında sergilemekten büyük onur duyacağını da kaydetti.
Şoför Beşparmak ise; “Güzergahıma çıktığım sırada belli bir istikamet üzerinde yoluma devam ederken, yol üzerinde yerde görmüş olduğum bir bay rağımız vardı. Tabi zamanlı çalıştığımız için ceza almayı da göze alarak, yolda durdum ve yerdeki bayrağımızı aldım. Üzeri toz toprak olmuştu, onla rı sildim ve arabanın içine koydum. Sonrasında yoluma de- vam ettim. Arkamdaki, bayan yolcularımızdan bir tanesi gelerek teşekkür etti. Gurur duyduğunu ve duygulandığını söy ledi. Bende; ‘Bu bizim can bay rağımız, biz bu bayrağı yere düşürmemek için ne canlar, ne şehitler verdik’ dedim. Bugün de ayın şoförü olarak seçildim, mutluyum gururluyum” dedi.