15 EYLÜL 2019 PAZAR

Aydın’dan “Telefonu değil, Direksiyonu tut” kampanyası

Aydın Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, yolcuda olumlu farkındalık oluşturan davranışlarındaki artışlar ve sosyal mesajlar vererek dikkat çekiyor. Bunun son örneği; “Telefonunu değil, Direksiyonunu tut” oldu...

Ekleme: 22 Mart 2019 Cuma 22:20/ Güncelleme: 22 Mart 2019 Cuma 22:20
AYDIN- Efeler İlçesinde hizmet veren Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi yeni bir örnek dav ranışa daha imza attı. Okan Yalçın Başkanlığı’nda bugüne kadar hayata geçirdiği projelerle Aydınlılar’ın takdirini alan halkçılar, bu kez de direksiyon başında telefon la konuşmanın önüne geçmek için yeni bir uygulama başlattı. Kooperatif yönetimi bünye içi şoförlerinden araç kullanırken telefonla ko nuşulmamasını anlatan uyarıcı me saj yazılması istedi. Tüm şoförlerin katıldığı uygulama sonunda Başkanı Okan Yalçın ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Psikiyatri Uzm. Dr. Gökhan Aksu’nun değerlendirmesi sonucu şoför Ka- dir Çalışkan’ın “Telefonu değil, direksiyonu tut” yazılı mesajı uy gun görüldü. “Telefonu değil, direksiyonu tut” yazılı mesaj stickerler olarak hazırlayan kooperatif yönetimi, stickerleri tüm araçlarına yapıştırıp araç kullanırken telefonla konuşmanın önüne geçmek için farkındalık oluşturdu. 
Yolcular kadar özel araç kullanıcılarının da ilgi ve beğenisi top layan girişimde “Telefonu değil, direksiyonu tut” yazılı mesajın sahibi şoför Çalışkan ödüllendirildi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’den alan Çalışkan, “Özel halk otobüsçüleri olarak toplu taşıma hizmetimizi verirken kurallara uyma noktasında önemli örneği oluşturanlar olarak aldığımız eğitimlerle doğru mesajlarla yolcu memnuniyetini arttırmaya çalışıyoruz. Ödüllendirilmekten memnunum ama başlattığımız uygulama sonucunun olumlu olmasından daha çok memnun olacağım” diye konuştu.
Kooperatif Başkanı Okan Yalçın, araç kullanırken telefon kullanımının önüne geçmek içir bir farkındalık oluşturmak istedikleri belirtip; “Ne yazık ki ülkede kazaların çoğu cep telefonu kaynaklı. Kooperatif olarak buna dikkat çekmek istedik” dedi.